Підприємство Коломойского монополізувало очистку питної води в Україні – Bihus.info

Поділитися
Підприємство Коломойского монополізувало очистку питної води в Україні – Bihus.info З покупкою Аульської станції Коломойський отримав повну монополію
Покупку Аульської станції пов'язують з олігархом.

Минулого року Дніпропетровська обласна рада виставила на продаж Аульську хлоропереливну станцію – єдине підприємство в Україні, яке має технології для переливання рідкого хлору. Ця хімічна речовина використовується усіма водоканалами для очистки питної води. Після того, як у 2018 році хімічне підприємство олігарха Ігоря Коломойського "Дніпроазот" зупинило виробництво рідкого хлору і тим самим поставило Україну на поріг екологічної катастрофи, Аульська станція допомогла імпортувати речовину, тим самим врятувавши ситуацію. Але тепер, схоже, станція також перейшла до рук олігарха, повідомляє Bihus.info.

У розслідуванні журналістів зазначається, що Аульську станцію за 30 мільйонів гривень викупила маловідома фірма "Агенція "Мега плюс", яка належить певному Андрію Житнікову. Житніков працював у фірмах "Приват Холдінг", яка належала Ігорю Коломойському, та у компанії "Енергоальянс", яка належала одному з менеджерів олігарха.

Сам чоловік, який проживає у звичайній багатоповерхівці в Дніпрі, коментувати купівлю відмовився. Натомість його дружина повідомила, що на її чоловіка просто "повісили" цей об'єкт.

Після катастрофічного рішення "Дніпроазоту" у 2018 році зупинити виробництво рідкого хлору, компанія не тільки не отримала штрафів та кримінальних справ за свої дії, а й отримала від українців сотні мільйонів гривень та укріпила свою монополію на стратегічну речовину, якою очищують питну воду.

"Дніпроазот" відновив виробництво рідкого хлору, піднявши ціни з менше ніж 7 тисяч гривень, до 36 тисяч гривень за тонну. Як повідомляють журналісти, на деяких закупівлях ціна сягала і 50 тисяч гривень за тонну.

"Після запуску "Дніпроазот" ці гроші включені у платіжки за воду, а отже українці вже переплатили підприємству олігарха сотні мільйонів гривень", - зазначає видання.

За майже 2 роки з часу зупинки "Дніпроазоту" і підвищення цін Антимонопольний комітет так і не спромігся винести рішення щодо зловживання монополіста.

Читайте також: Через бізнес-інтереси Коломойського Україна може втратити енергетичну незалежність — експерт

Директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери Ігоря Кустовський заявив, що наразі подання готове на приблизно на 70%. У цій справі розслідування проводять за двома фактами: завищення цін, які було б неможливо встановити у разі вільного ринку та зупинки виробництва

У липні 2018-го Служба безпеки України також повідомила про початок перевірки посадових осіб ПАТ "Дніпроазот" у зв'язку з тим, що їхні дії створили передумови для загрози здоров'ю людей, та поширення епідемій. Але жодного повідомлені про слідчі дії відтоді не з'явилось.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі