Підприємства групи Roshen Порошенка оштрафували за монополії — АМКУ

Поділитися
Підприємства групи Roshen Порошенка оштрафували за монополії — АМКУ © Василь Артюшенко, ZN.UA
АМКУ оштрафував порушників на 283 мільйона гривень. 

Сьогодні, 21 грудня, Антимонопольний комітет прийняв рішення оштрафувати групу компаній, що пов’язані з депутатом Петром Порошенком. Загальна сума штрафів - 283,63 мільйона гривень. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Штрафи накладено через два порушення законодавства щодо монопольного становища на ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

Зазначається, що порушення полягали у:

  • необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року;
  • у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Уточнюється, що за результатами півторарічного розгляду справи АМКУ встановив, що у 2018-2020 роках група компаній у складі "Дніпровського КПК", "Інтеркорна" та "Інтестарч Україна" була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим і найпотужнішим учасником ринку з частками 65,49 % (у 2018 році), 93,86 % (у 2019 році) та 79,75 % (у 2020 році).

 Єдиними конкурентами групи компаній ROSHEN протягом 2018-2020 років були імпортери "з порівняно невеликими частками".

Також група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26 % (у 2018 році) та 96,79 % (у 2019 році).

"Крім того, враховуючи, що відповідач має замкнений цикл виробництва товарів – від вирощування кукурудзи до виробництва кондитерських виробів –, за рахунок ефекту масштабу "КК "РОШЕН" міг отримувати істотні конкурентні переваги", – повідомили в АМКУ.

Нагдаємо, що АМКУ розпочав дану справу у 2020 році та до прийняття рішення вважав, що група Roshen протягом 2018 – 2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку.

В Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів в світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод, Бісквітний комплекс в Борисполі (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики (РФ) зупинена з 1 квітня 2017 року.

Корпорація виробляє близько 320 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва досягає 450 тис. тонн продукції на рік. Мережа фірмових магазин Roshen в Україні налічує близько 70 магазинів в різних регіонах країни. Перший відкрився в 2009 році в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі