Наступного тижня АМКУ визначатиметься з монополізмом групи Roshen у 2018-2019 роках

Поділитися
Наступного тижня АМКУ визначатиметься з монополізмом групи Roshen у 2018-2019 роках
Поданням, зокрема, пропонується визнати 2 порушення законодавства. 

На 21 грудня Антимонопольний комітет України призначив розгляд справи проти компанії Roshen Europe B.V. (група Roshen), яку підозрює у зловживанні монопольним становищем на ринку патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів у 2018-2019 роках. Відповідне оголошення оприлюднене на сайті АМКУ.

Поданням, зокрема, пропонується:

  • визнати, що Група займала монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів;
  • визнати, що Група вчинила 2 порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на цьому ринку;
  • зобов’язати Групу припинити вказані порушення.

Розгляд справи призначено на 21 грудня. Хоча, як випливає з повідомлення, АМКУ передбачає і такий розвиток подій, коли фігуранти справи спробують зірвати засідання через звернення до суду, вимагаючи заборонити Комітету розглядати дану справу.

Щодо суті претензій, АМКУ вважає, що підконтрольні Roshen Europe B.V підприємства у 2018−2019 роках завищували ціни для споживачів, користуючись свом домінуючим становищем. 

"Протягом 2018 року вона (група компаній Roshen, — ред.) встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів — кондитерських фабрик. У 2019 році посиливши вплив на ринок у зв’язку із забороною імпорту з РФ патоки (сиропів), група підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об'єктом цінового аналізу", — повідомляють в АМКУ.

Також повідомляється, що АМКУ розпочав дану справу у 2020 році, та вважає, що Група Roshen протягом 2018 – 2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на цьому товарному ринку.

Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів в світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод, Бісквітний комплекс в Борисполі (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики (РФ) зупинена з 1 квітня 2017 року.

Корпорація виробляє близько 320 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва досягає 450 тис. тонн продукції на рік. Мережа фірмових магазин Roshen в Україні налічує близько 70 магазинів в різних регіонах країни. Перший відкрився в 2009 році в Києві.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі