Росія – це хвороба світової економіки, внаслідок війни Росії в Україні уповільнюється зростання світової економіки, і світ має зробити правильний вибір. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на сесії G20 "Глобальна економіка та ризики".
Головне з виступу Сергія Марченка на сесії G20:
- Росія – це хвороба світової економіки. Україна – це ті клітини імунітету, які мають бути активовані міжнародною медициною, щоб убити хворобу. Інакшого рішення не існує. Інакше інфекція пошириться на інші країни та почнеться зараження.
- Наслідки війни відчуває не тільки Україна. Війна уповільнює зростання, підвищує ціни на продукти харчування та енергію, пришвидшується інфляція та знижуються доходи, одночасно порушуючи торгівлю та ланцюжки поставок у всьому світі. Втрати українського сільськогосподарського виробництва болісно відчують за тисячі кілометрів: від Північної Африки до Південної Америки. Країни з розвиненою економікою вже страждають від кризи.
- Світова фінансова система може перейти до виживання - якщо не буде зроблено правильний вибір.
- Війна Росії проти України – це ще одна світова криза, яка потребує спільного підходу – світ має об'єднати зусилля, щоб зупинити цю війну та допомогти Україні.
- Поки глобальні наслідки не стали реальністю, нам потрібна підтримка – зовнішнє фінансування, яке зможе нормалізувати економічну ситуацію в Україні.
- Якщо не враховувати витрати на забезпечення військових потреб, український бюджет – це поєднання гуманітарних та соціальних видатків, а також підтримка вразливих верств населення. І український уряд у повній мірі їх забезпечує. Наголошуємо – що навіть у цій надзвичайно складній ситуації, український Уряд повністю функціонує, і бюджет орієнтований на ці цілі.
- Ми сподіваємося, що українські військові закінчать війну незабаром, але до цього ми повинні мати можливість фінансувати гуманітарні та соціальні потреби. І для цього світ має зробити правильний вибір.
- Щоб перемогти у цій війні, зупинити кризу та повернути інші країни з фінансової прірви – світ має забути про відмінності між країнами та скоординувати дії, щоб зупинити війну та змусити Росію вивести свої війська з суверенної території України.
- Для того, щоб український Уряд працював у повну силу і щоб ми могли продовжувати надавати всі необхідні послуги нашому населенню, як ми це і робимо зараз, закликаємо виділити частину своїх ресурсів у будь-якій формі для потреб бюджету України.
- Не всі присутні на сесії є державами-донорами. Але всі отримали свою частку Спеціальних прав запозичень від МВФ. І якщо ви направите хоча б 10% із них до України, це матиме для нас велике значення.
- Нині правильний час для правильного вибору. Ця війна має закінчитися.
Нагадаємо, Україна вперше в історії бере участь у засіданні G20. Зустріч G20 є наймасштабнішим міжнародним фінансовим заходом у році.
Подія розпочалась зі звернення представників країн-світових лідерів до України. Міністр фінансів США Джанет Єллен виказала підтримку Україні та відзначила зусилля Українського Уряду та Міністра фінансів Сергія Марченка в умовах повномасштабного вторгнення РФ.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лаґард заявила, що світ не забуде втрати, біль та страждання, що спричинені діями Росії.
Представники Єврокомісії згадали і про військові злочини в Бучі та багатьох інших містах України та рішуче засудили дії РФ. А також наголосили, що ЄС має бути незалежним від російських енергоносіїв.