Компанія "Сонячна енергія плюс" побудувала та ввела в експлуатацію сонячну електростанцію, розташовану в Ужгородському районі Закарпатської області.
Встановлена потужність електростанції, будівництво якої почалося ще в 2011 році, становить 5,4 МВт. Фотоелектричні панелі будуть щорічно виробляти близько 4,8 млн кВт-год електроенергії, достатньої для забезпечення понад 1,3 тис. домогосподарств із щомісячним споживанням 300 кВт-год.
Національна комісія регулювання енергетики (НКРЕ) на засіданні в четвер дозволила компанії реалізовувати вироблену сонячної станцією електроенергію за "зеленими" тарифами.
Альтернативна енергетика в Україні останні півтора року розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. На початок липня загальна кількість компаній, що експлуатують електростанції на поновлюваних джерелах енергії і реалізують електроенергію за "зеленим" тарифом, зросла до 66, а кількість таких електростанцій - до 111, з яких 22 - сонячні.
Міжнародна дослідницька компанія Macquarie Research прогнозує, що Україна у 2012 році наростить потужності сонячних електростанцій на 400 МВт - до 600 МВт. При цьому до 2016 року в нашій країні будуть побудовані і введені в експлуатацію нові фотоелектричні установки сумарною потужністю 1,8 ГВт, що практично еквівалентно потужності двох атомних енергоблоків.
За підрахунками Macquarie Research, Україна у 2012-2013 рр.. буде щорічно вводити в експлуатацію по 400 МВт нових фотоелектричних установок, а в 2014 і 2015 рр.. - по 500 МВт. Аналітики Macquarie Research вважають, що сонячна енергетика буде розвиватися в Україні інтенсивніше, ніж в таких країнах як Болгарія, Словаччина, Чехія, Австрія, Португалія, Голландія, Швейцарія, Швеція і Данія. !zn
Читайте також:
Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?
Німеччина виробила чверть електроенергії з відновлюваних джерел
Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України