Перевірки та підприємці: скільки державних структур контролюють бізнес в Україні при президенті Зеленському

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Перевірки та підприємці: скільки державних структур контролюють бізнес в Україні при президенті Зеленському
Після вторгнення РФ в Україну влада запровадила мораторій на перевірки бізнесу, проте є інформація, що контролери його ігнорують.

В Україні під час воєнного стану бізнес перевіряють правоохоронні органи, понад 20 державних служб із різними інспекційними повноваженнями та 14 державних агентств, чотири державні інспекції, сім центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом і ще чотири без нього. Про це розповідає Тетяна Кириленко у статті "Контроль над бізнесом: хто в зоні ризику" на сайті ZN.UA.

"У тому, що контроль за дотриманням законодавства має бути, ніхто не сумнівається. На це Україні вказали й західні партнери після того, як із початком повномасштабної війни було накладено мораторій на перевірки. Однак річ не в їхній наявності, а в ступені достатності. З цим у нас, схоже, проблеми", - пише авторка.

Нещодавно громадський рух "Маніфест 42" звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням продовжити мораторій на проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, оскільки в такий спосіб легко можна заблокувати діяльність будь-якого бізнесу.

У відповідь на цю громадську ініціативу народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що мораторій на перевірки бізнесу був чинний 7-10 днів на початку вторгнення РФ в Україну.

Раніше ми писали про те, що війна спричинила масштабні збитки українській економіці. Зазнали втрат виробничі потужності, людський капітал, національні заощадження. 2022 року економіка втратила 28,8% реального ВВП, понад 6 мільйонів біженців виїхали до інших країн, майже 5 мільйонів осіб стали внутрішніми переселенцями, понад мільйон чоловіків було мобілізовано до лав Збройних сил України. Війна призвела до втрати робочих місць, зниження рівня доходів, зменшення купівельної спроможності населення, більш як 7 мільйонів осіб опинилися за межею бідності.

За спільною оцінкою уряду України, Світового банку, Європейської комісії та ООН (RDNA3), завдана Україні шкода в період з 24.02.2022 по 31.12.2023 становить 153 млрд дол. США, а потреби у відновленні довоєнної нормальності — 486 млрд дол. Більше про це читайте у статті Івана Богдана "Економічне падіння та відновлення України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі