Іноземний бізнесмен говорить, що українські чиновники його шантажують та вимагають десятки мільйонів євро — FT

Поділитися
Іноземний бізнесмен говорить, що українські чиновники його шантажують та вимагають десятки мільйонів євро — FT © Офіс президента
Бюро економічної безпеки заблокувало бізнес іноземного інвестора, тепер у нього вимагають хабарів українські посадовці.

Арнульф Дамерау, англо-німецький бізнесмен і колишній радник Glencore і Trafigura, заявив, що корупціонери в спецслужбах країни та адміністрації президента Володимира Зеленського шантажують його та вимагають у нього десятки мільйонів євро, пише Financial Times.

На Заході знають про українську корупцію, однак на час війни утримуються від оприлюднення інформації, бо підтримують Київ у війні з РФ. Війна дала можливість знову зібратися багатьом корумпованим мережам, пов’язаним із колишнім президентом Віктором Януковичем, кажуть представники європейської безпеки.

З серпня Дамерау є співвласником Cosmolot, великого веб-сайту онлайн-ігор та азартних ігор і 10-го найбільшого платника податків у країні. Cosmolot почав працювати в 2021 році, після того як український уряд змінив законодавство про азартні ігри, зазначив він, і минулого року мав загальний дохід у розмірі 208 мільйонів євро, порівняно з 4,8 мільйона євро в 2022 році та 250 тисяч євро в 2021 році.

Після обшуку в жовтні Бюро економічної безпеки України, яке звинуватило його в порушенні законодавства про азартні ігри та ухиленні від сплати податків на суму 560 мільйонів євро, серія судових справ і заходів за розпорядженням агентства заморозили рахунки компанії.

Дамерау каже, що претензії проти компанії сфабриковані. Згідно з офіційними податковими деклараціями, компанія, яка пропонує тематичні онлайн-ігри з невеликими ставками, минулого року сплатила 60 мільйонів євро податків. Державна податкова служба підписала свої рахунки в серпні, сказав Дамерау.

За словами Дамерау, українець зустрівся з ним у Відні в грудні і сказав, що судові позови проти Cosmolot будуть зняті, якщо інвестор захоче передати контроль над половиною компанії офшорному трасту.

Дамерау сказав, що він поділився фотографіями та деталями зустрічі, а також іменами причетних осіб зі службами безпеки в Європі та Вашингтоні.

«Це заяви, яких я не хочу робити. Я не хочу говорити ці речі про те, що відбувається зі мною, як з бізнесменом, який намагається інвестувати в Україну, тому що відповідальні люди в меншості, і вони зраджують молоде покоління українців, які віддають свою кров, щоб спробувати дати їхня країна — європейське майбутнє. Це країна, яка прагне стати частиною НАТО та Європейського Союзу, але те, що там зараз відбувається — невеликою меншістю — викликає у мене дежавю з найтемніших часів Януковича», — сказав Дамерау.

За часів Януковича бізнесмен втратив 25 мільйонів євро, інвестуючи вітрову електростанцію в українському Криму, яка на той час була найбільшим наземним проєктом такого роду в Європі. Тоді корумповані чиновники застосували до нього майже такий же підхід, як і з Космолотом. Він сказав, що вітровий проєкт постраждав через юридичні перешкоди, перш ніж до нього звернувся чоловік, який стверджував, що представляє адміністрацію Януковича, і вимагав перевести половину акцій проєкту в непрозору офшорну компанію. Дамерау брав участь у судовій справі, щоб повернути його, коли Росія захопила Крим, унеможливлюючи виконання його вимог.

Інвестор планує поділитися своїм досвідом на саміті з відновлення України в Берліні в червні, на який його запросили, щоб взяти участь як великого прямого іноземного інвестора.

Представники президента України Володимира Зеленського відмовилися від коментарів.

Раніше ми писали про те, що в Україні левова частка добровольців, які з перших днів широкомасштабного рашистського наступу стали на захист України у складі ЗСУ, підрозділів ГУР, ССО та добровольчих формувань територіальної оборони, — найчудовіші люди: справжні патріоти, котрі інтереси України поставили вище за особисті. Натомість ті, хто їх безпідставно переслідує та пресує, — останні негідники. Більше про війну читайте в статті полковника у відставці, кандидата юридичних наук, доцента, заслуженого юриста України Ярослава Василькевича «В Україні дві війни: одна – з ворогом, друга – із захисниками» на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі