Перевезення українського зерна до Литви залізницею виявилося прибутковим і може стати регулярним

Поділитися
Перевезення українського зерна до Литви залізницею виявилося прибутковим і може стати регулярним © infoindustria.com.ua
З України поки що не можуть вивезти близько 25 млн. тонн зерна.

Пілотне перевезення вантажів, у тому числі зернових, між Україною та Литвою в обхід Білорусі почало працювати та окупилося. Про це заявив глава Литовських залізниць Егідіус Лазаускас, пише ЦТС із посиланням на Rail Insider.

Надалі регулярність рейсів визначатиметься потребою компаній у перевезеннях та конкуренцією з іншими перевізниками.

"Поточна ціна - приблизно 60 тисяч євро туди і назад. Питання в тому, скільки б це коштувало, якби таких вантажів було набагато більше, і спрацювала економія на масштабі. У будь-якому разі пілотний транспорт з України окупився: мали багато уроків і будуть прийняті рішення, як покращити ці послуги, бо, на наш погляд, є дуже добрі перспективи", - заявив Лазаускас.

Він зазначив, що планується доставка складів з вантажами в 1,5 тисячі тонн до Литви раз на тиждень, оскільки Литовські залізниці підписали поки що кілька договорів на перевезення вантажів з України.

Нагадаємо, за оцінками ООН, через війну в Україні застрягли близько 25 млн. тонн зерна, що вже спровокувало глобальне зростання цін.

Раніше повідомлялося, що російське військове вторгнення в Україну спричинило продовольчу кризу і загрожує голодом у загальносвітовому масштабі. В українських зерносховищах, а також у портах заблоковано значну кількість зерна. Проте процес його транспортування на світовий ринок поки що небезпечний і фактично неможливий.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі