Перепис населення коштуватиме Україні 5 млрд, а інакше - міжнародна ганьба - Лібанова

Поділитися
Перепис населення коштуватиме Україні 5 млрд, а інакше - міжнародна ганьба - Лібанова © Офіс президента
Україна - єдина в Європі, яка за останні кілька десятиріч пропустила перепис населення, мотивуючи це дорожнечою процесу.

За даними Міністерства фінансів перепис населення у 2023 році обійдеться країні сумарно в 5 млрд - це видатки, які будуть розбиті на три роки, інакше, якщо Україна вчергове не знайде необхідних коштів, це буде безпрецедентний випадок та міжнародна ганьба. Про це на пресконфеенції заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птахи НАН України академік НАНУ Елла Лібанова.

За словами експертки, Україна - єдина в Європі, яка за останні кілька десятиріч пропустила перепис населення, мотивуючи це дорожнечею процесу. 

“Ми його не провели. Як сказав Микола Азаров, дуже дорого. На той момент у раунді 2010-х років у всій Європі перепис не провели дві країни – Північна Македонія, де була війна, та Україна», - зазначила Лібанова.

Вона наголосила, що черговий раунд перепису завершується в 2024 році, і для України є неприпустимим знову пропустити, та ще й під тим же приводом.

"Раунд 2020-х років почався у 2015 році й закінчується у 2024-му. Два раунди поспіль вилетіти – це буде міжнародна ганьба", - наголосила академік.

При цьому вона зазначила, що кошти на перепис населення Кабмін вже запланував.

"Я розмовляла з міністром фінансів, він сказав, що це тяжка, але не непідйомна сума. По-перше, 5 млрд гривень – це не на один рік, а на три роки, бо два роки перепис готується, а у третій проводиться", – сказала Лібанова.

Ці кошти, за її словами, підуть на оплату праці 100 тисяч фахівців, які будуть залучені до проведення перепису. Крім того, буде закуплено необхідне обладнання, таке, наприклад, як планшети.

Планується, що переписувальники будуть вносити інформацію до планшетів. Крім того, що це дозволить заощадити гроші та час на введення інформації, програмне забезпечення, встановлене на планшетах, контролюватиме логічні невідповідності у відповідях. Всі планшети будуть оснащені GPS.

Крім того, буде реалізована технічна можливість для голосування онлайн.

"Ми розраховуємо, що в онлайн-режимі реєструватиметься молодь", - зазначила Лібанова.

Окрім цього, громадяни зможуть відвідати спеціальні ділянки, де за допомогою персоналу зможуть заповнити переписний лист.

"За допомогою цих трьох опцій ми охопимо 90 відсотків, якщо пощастить – 95", - вважає експерт.

За словами Лібанової, запланований на 2023 рік перепис населення може зірвати лише повномасштабна війна.

Відносно результатів перепису, вона припустила, що кількість населення, яке проживає в Україні, буде нижчою за нинішню офіційну статистику.

"Я думаю, 37-38 мільйонів буде, без урахування непідконтрольних територій", - сказала вона.

Нагадаємо, у 2020 році Кабмін провів так званий електронний перепис населення країни. Тоді ж Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що традиційний метод перепису більше не потрібен. За його словами, згідно з оцінкою, похибка застосовуваних методів нижча, ніж у традиційного перепису. 

Тоді ж Дубілет заявляв про напрацювання відповідного алгоритму, який дозволяє проводити перепис у так званому електронному форматі. 

У свою чергу в Соціологічній асоціації України заявили про те, що запропонована Дубілетом оцінка чисельності населення не може бути повноцінним переписом населення України, проте може стати прекрасним доповненням до нього. Тому відмова від повноцінного перепису не матиме користі для держави.

Зазначимо, що єдиний раз в Україні проводили перепис населення у 2001 році. Тоді зареєстрували 48,5 мільйона громадян. 

Для перепису населення, який планувався на 2020 рік у бюджеті передбачалоться виділити 3,44 млрд. гривень.

Докладніше про те, чому електронний перепис не може стати альтернативою традиційному, читайте в матеріалах Алли Котляр - "Як не завалити перепис. Материнські поради" та "Перепис населення або підрахунок поголів'я".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі