З 1 грудня 2022-го розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2027 грн підвищено на 66 грн. Відповідно, мінімальна пенсія з цієї дати становить 2093 грн. Крім згаданого підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних, з 1 грудня 2022 року розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути меншим за 2500 грн у непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж: чоловіки — не менше 35 років, жінки — не менше 30 років. Проте основні соціальні показники та стандарти, такі як прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та мінімальна пенсія і всі соціальні виплати, від них залежні, наступного року, згідно із Законом «Про Державний бюджет на 2023 рік», будуть фактично заморожені на рівні 2022 року, тобто до кінця 2023 року мінімальна пенсія становитиме 2093 грн, що в два з половиною рази менше за фактичний розмір прожиткового мінімуму. Отже, традиційного кількаразового протягом року підвищення прожиткового мінімуму і, відповідно, мінімальної пенсії та надбавок до пенсій наступного року не передбачено… Разом із тим уряд обіцяє провести індексацію пенсій у березні 2023 року. Попередньо йдеться про підвищення лише на 5% (2022 року пенсії проіндексували на 14%). Це при тому, що зростання споживчих цін наступного року очікується на рівні 28,0% після інфляції у 30% 2022-го. Це означає, що за два роки гривня втратить приблизно дві третини свої вартості при закладеному в держбюджет курсі 42,2 грн за долар у середньому за рік (НБУ прогнозує, що на кінець 2023 року курс зросте до 45,8 грн). Тож не треба бути фінансовим фахівцем, аби збагнути, що набір продуктів, який можна було купити на дві тисячі гривень на початку 2022-го, наприкінці 2023 року буде суттєво відрізнятися, і життя пенсіонерів стане значно гіршим, і сукупний попит від цієї не такої вже й нечисленної верстви населення — майже 11 мільйонів людей — відчутно просяде. Детальніше про це читайте в тексті Андрія Павловського "Пенсії у 2023-му: невтішні перспективи".
Поділитися
Підготував/ла Юлія Самаєва
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
anatolii
28 Листопада 2019, 00:10
Не так Україна СТАЛА, як навіть, або давно БУВ Донбас. Ще у Громадянську війну Ленін говорив, що без створення альтернативної Донбасу бази більшовики Росію втратять (війну програють)... Тому вони і створювали і створили: " Заводы, которые строились в России, производили не кофемолки, чайники и тазики. Они производили либо танки, либо сталь для танков, либо электричество, которое нужно было, чтобы получить сталь, которая была нужна, чтобы изготовить танки.
Кто спроектировал эти заводы? Главным проектировщиком был Альберт Кан — самый известный промышленный архитектор Америки, проектировщик заводов Форда.
С 1929 по 1932 год фирма Альберта Кана — в России она обманчиво называлась «Госпроектстрой», чтобы скрыть тот факт, что фирма американская — спроектировала для России 571 промышленное предприятие.
В их числе: тракторные заводы в Сталинграде, Челябинске, Харькове, Томске; самолетостроительные заводы в Краматорске и Томске; автомобильные заводы в Челябинске, Москве, Сталинграде, Нижнем Новгороде, Самаре; кузнечные цеха в Челябинске, Днепропетровске, Харькове, Коломне, Люберецке, Магнитогорске, Нижнем Тагиле, Сталинграде; станкостроительные заводы в Калуге, Новосибирске, Верхней Сольде; прокатный стан в Москве; литейные заводы в Челябинске, Днепропетровске, Харькове, Коломне, Люберецке, Магнитогорске, Сормово, Сталинграде; механические цеха в Челябинске, Люберецке, Подольске, Сталинграде, Свердловске; теплоэлектростанция в Якутске; сталелитейные и прокатные станы в Каменском, Коломне, Кузнецке, Магнитогорске, Нижнем Тагиле, Верхнем Тагиле, Сормово; Ленинградский алюминиевый завод; Уральская асбестовая фабрика и пр.
Проще сказать, что Кан спроектировал всю российскую промышленность. За это он получил от Сталина 2 млрд долл., что в нынешних ценах составляет около 220 млрд долларов." ( Юлія Латиніна ) В Україні, читаємо, лише Краматорськ, Харків, Дніпропетровськ... Тобто промисловий кулак чи потенціал СРСР перемістився на схід. Далекоглядно? Так! Попереду була війна.
0
0
ВідповістиЦитуватиПоскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК