Пенсія по втраті годувальника: чи мають право на неї рідні загиблого військового

Поділитися
Пенсія по втраті годувальника: чи мають право на неї рідні загиблого військового © Офіс президента
Пояснення дав експерт.

Українські військовослужбовці з перших днів війни, яку розпочала Росія, стали на захист нашої країни. Вони мають право на призначення пенсії за окремим законом.

Експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін пояснив, чи мають право на пенсію по втраті годувальника рідні загиблого військового, пише «На пенсії».

Він зазначив, що право на таку пенсію мають непрацездатні родичі померлого годувальника, насамперед це чоловік або дружина, якщо вони вже досягли пенсійного віку або мають групу інвалідності. Також це можуть бути батьки померлого або його неповнолітні діти.

Якщо помер або загинув військовик, то пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі від 30 до 70% його грошового забезпечення. Це залежить саме від причини смерті.

За законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», пенсія у зв’язку з втратою годувальника не може бути меншою, ніж два прожиткові мінімуми (4722 гривні).

Окремою постановою Кабінету Міністрів передбачено, що за людину, яка, починаючи з 2014 року, загинула безпосередньо в бойових діях, пенсія за втратою годувальника не може бути меншою за 7800 гривень. Якщо претендентів більше, то кожен утриманець отримає не менше, ніж 6100 гривень на місяць.

Якщо помер військовий, то пенсію у зв’язку з втратою годувальника допомагають оформляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) або інші відомства, яким підпорядковувався військовослужбовець (наприклад, МВС, СБУ тощо). Їх завдання – допомогти родичам зібрати всі необхідні документи, зокрема, довідки про грошове забезпечення, про факт і причини смерті, і передати їх до Пенсійного фонду.

Якщо військовослужбовець загинув на фронті, то його дружина або чоловік, які не взяли повторний шлюб, а також батьки мають право на дострокову пенсію за віком:

  • жінки – у 50 років, за наявності 20 років стажу;
  • чоловіки – у 55 років, за наявності 25 років стажу.

Якщо особа зникла безвісти, то її родичі також мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, незалежно від того, це військова чи цивільна людина.

Нагадаємо, які види пенсії передбачені для військовослужбовців та який перядок їх призначення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі