Пенсія для ВПО: що є підставою для відновлення пенсійних виплат

Поділитися
Пенсія для ВПО: що є підставою для відновлення пенсійних виплат © Слово і діло
Пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб можуть зіткнутися з низкою труднощів.  

Війна, яку розпочала Росія, ввівши війська на українські території, змусила багатьох українців змінити місце проживання. Пенсіонери, з-поміж внутрішньо переміщених осіб, можуть потрапити в ситуацію, коли їм відмовляють у виплаті пенсії на підставі відсутності даних або деяких документів.

Експерт із питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін пояснив, що необхідно для виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам, пише «На пенсії».

На сайті Міністерства соціальної політики України зазначено, що право внутрішньо переміщених осіб на пенсійне забезпечення визначається насамперед Законом України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб». Статтею 4 цього Закону визначено, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Крім цього існує Постанова Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» №637 від 5 листопада 2014 року (зі змінами від 27.03.2022 р.). Цією постановою передбачено, що призначення, відновлення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Виплата (продовження виплати) пенсій, призначених певним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ та пристроїв акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» з можливістю отримання готівки та проведення безготівкових операцій через мережу установ та устроїв будь-яких банків тільки на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Під час звернення внутрішньо переміщеної особи із заявою про призначення, відновлення або продовження виплати пенсії та документом, що підтверджує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце та час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, які обробляються в базах даних фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Відновлення пенсійних виплат для ВПО може здійснюватися виходячи з наявних електронних пенсійних справ.

Якщо ж, пенсіонер отримує відмову, фахівець рекомендує написати скаргу до Пенсійного фонду України та докласти до неї отриману відповідь.

Нагадаємо, у вересні було розпочато роботу зі спрощення оформлення українських пенсій переселенцям із Криму.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі