За його словами, підвищення цін на газ в Україні було дуже важливим кроком, який зробив видобуток "блакитного палива" вигідним.
"Вперше в Україні підняли ціни на газ, і це робить видобуток цікавим для приватних компаній. Таким чином створюється газовий ринок, який треба підтримати. Це може пожвавити збільшення видобутку до 30 мільярдів кубометрів на рік, якщо ще змінити оподаткування. Ринок може сам дати новий імпульс для енергетичної незалежності України", - сказав Паскуаль.
З ним погодилася депутат і секретар Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки України Вікторія Войціцька.
"Ми вважаємо, що в нас великий потенціал внутрішніх ресурсів. Але фіскальна політика, яка була запроваджена торік, негативно вплинула на ринок, і компанії-виробники енергоносіїв скоротили видобуток, тому вони зазнавали збитків", - пояснила вона.
Вона також закликала переглянути енергетичну політику України у ланцюгу від видобутку до споживання і перейти на забезпечення необхідними енергетичними ресурсами завдяки власним покладам. За словами Войціцької, варто припинити фінансувати економіку Росії, купуючи газ, а тепер ще й вугілля і електроенергію.
Колишній спікер Сейму Польщі Радослав Сікорський бачить здатність України забезпечувати себе власним газом. Він нагадав, що Польща не стала таким великим транспортувальником газу з Росії в ЄС, як Україна. Тому ціна на російський газ для Варшави вища, ніж для України. Однак це не створює великого тиску на польську економіку, оскільки вона ефективно споживає енергію. Тож Україні теж варто попрацювати над енергоефективністю.
Нагадаємо, що цього тижня на Закарпатті відкрили нове газове родовище. В результаті буріння та випробування пошукової свердловини №2 був отриманий промисловий приплив газу. Добовий дебіт склав 58 тисяч куб. м газу при дослідженні свердловини на 6 мм штуцері.
Нас весь час переконують, що для задоволення потреб населення Україні вистачає газу власного видобутку, пише в статті для DT.UA Алла Єрьоменко. Безпосередньо населення щорічно спалює близько 15 млрд кубометрів. Видобуток газу в країні-20 млрд кубометрів на рік, причому цей газ коштує населенню 26 дол. за тисячу кубометрів. Собівартість його видобутку, на думку Мінфіну, не перевищує 15 дол.
Навіщо тоді "Нафтогаз" купує дорогий імпортний газ, зокрема "газпромівський"? Докладніше читайте в статті Сага про газовий бізнес Алли Єрьоменко у статті для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".