П'ять найбільших родовищ "Укргазвидобування" можуть "відігнати" під УРП Ахметову

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
П'ять найбільших родовищ "Укргазвидобування" можуть "відігнати" під УРП Ахметову Маскалевич сумнівається в реалістичності "суперплану" від Міненерговугілля © news.xakes.net
У ДТЕК вже озвучили тезу про те, що компанія готова працювати з новими активами в нафтогазовій сфері.

П'ять родовищ "Укргазвидобування" (Яблунівське, Кобзівське, Семенцівське, Абазівське та Комішнянське) можуть віддати в рамках угоди про розподіл продукції (УРП) або Ахметову, або Злочевському.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Ігор Маскалевич.

"У Міненерговугільпромі заявили, що існує суперплан швидкого нарощування видобутку газу. Як оптимістично зазначено в презентованому у відомстві документі, "за експертними оцінками, лише на п'яти родовищах "Укргазвидобування" (Яблунівське, Кобзівське, Семенцівське, Абазівське та Комішнянське) протягом 18 місяців з початку робіт у рамках УРП інвестор-оператор з відповідним досвідом і фінансовими ресурсами може забезпечити до 4 млрд куб. м/рік додаткового видобутку газу". Крапка. Тобто різкий приріст, причому за смішні гроші - близько 200 млн дол", - пише Маскалевич.

У той же час, як йдеться в статті, в Україні нова свердловина середньої глибини коштує близько 3-5 млн дол., і це оптимістична оцінка.

"Якщо в рік вона дасть десять мільйонів кубометрів газу, буде дуже непогано. Загалом, сума вкладень для обіцяного приросту і близько не нагадує шукані 200 млн дол", - пише Маскалевич.

"Отут цікавіше, під кого обіцяно "підгін" родовищ, політкоректно названий "конверсією" договорів? Благо, міністр Насалик згадав і українські компанії, що мають досвід роботи в регіоні на великих глибинах", - йдеться в статті.

За словами Маскалевича, під це визначення підходять компанії Ріната Ахметова ("Нафтогазвидобування") та Миколи Злочевського (Burisma).

"А на тлі нещодавнього "хапка" щодо Юзівського майданчика, що нагадав купівлю ризькими безхатьками "вишок Бойка", ДТЕК або Burisma виглядають цілком солідно. Це реальні, а не створені "під угоду" компанії з добре розбуреними родовищами", - йдеться в статті.

Як раніше підкреслювало DT.UA угоди про розподіл продукції - це, мабуть, найбільш невдалий формат роботи у нафтогазовій галузі України. З п'яти проектів УРП в Україні не заробив ні один. Причин було багато, але в усіх випадках результат нульовий.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Газовидобуток: особливості національної конверсії?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі