Західні агентства у вівторок опублікували умови, на які погодилася Греція заради отримання від 82 до 86 мільярдів євро фінансової допомоги від кредиторів на найближчі три роки. Нова фінансова допомога необхідна Греції для запобігання економічного колапсу і виходу країни з єврозони.
Деталі угоди між Грецією і кредиторами призводить, зокрема, Reuters.
Так, Греція зобов'язується вийти на профіцит державного бюджету вже у 2016 році (0,5%), а 2015 рік - закінчити з дефіцитом не менше 0,25% ВВП. Кредитори очікують від Греції бюджетного профіциту в 3,5% до 2018 року.
ВВП Греції повинен знизитися не більше ніж на 2,3% в 2015 році, і вже в 2017 році показати зростання в 2,3%.
Перед отриманням першого великого траншу грецька влада повинна:
- прийняти нові закони про перегляд недіючих кредитів;
- провести дерегуляцію ринку природного газу в країні;
- передати державних активів Греції на суму в 50 мільярдів євро з-під юрисдикції Греції під управління європейським експертам у трастовий фонд, три чверті з яких будуть використані для рекапіталізації банків та часткового погашення кредитів;
- скоротити пільги фермерам на отримання палива;
- провести кілька законів про податкову реформу, зокрема - посилити систему повернення податків, а також збільшити з 4 до 6% так званий "солідарний податок" для тих, хто отримує від 50 до 100 тисяч євро в місяць.
При цьому, грекам ще необхідно встановити графік проведення наступних реформ:
- пенсійної реформи;
- реформи продуктового ринку, включаючи зміни в торгівлі фармацевтичними препаратами, молочною та хлібобулочною продукцією;
- провести масову приватизацію, включаючи приватизацію електромереж;
Є ряд законів, які Греція вже ухвалила:
- розширила нарахування податку на додану вартість по всій країні;
- знизила пенсії;
- приватизувала Національне агентство статистики;
- прийняла банківську резолюцію ЄС, яка набуде чинності з 2016 року.
Як додає "Європейська правда" з посиланням на одне з грецьких видань, Греція зобов'язалася на поступове підвищення пенсійного віку до 67 років (або до 62 за умови 40-річного робочого стажу) до 2022 року.
Передбачено також затвердження плану приватизації портів Пірей і Салоніки, а також залізничного перевізника TRAINOSE.
Очікується, що Єврогрупа (міністри фінансів країн ЄС) проведе зустріч з приводу угоди з Грецією в п'ятницю, що відкриє шлях до утвердження документа національними парламентами країн Євросоюзу.
Зокрема, про те, що сума понад 80 млрд євро розрахована на 3 роки, заявили в міністерстві фінансів Греції.
Також напередодні повідомлялося, що прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас агітує за скасування депутатських пільг та скорочення зарплат міністрів.
З стану дефолту Греція вийшла після того, як отримала строковий кредит від Євросоюзу в 7 млрд євро. Вперше з червня Греція змогла вчасно виплатити по боргу 7 серпня.
В такому становищі країна опинилася після дефолту 1 липня, Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзом яка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на важкі реформи.