Oxford Economics оцінюють можливі втрати від коронавірусу для світового ВВП у трильйон доларів

Поділитися
Oxford Economics оцінюють можливі втрати від коронавірусу для світового ВВП у трильйон доларів Інвестори нервують через падіння фондових індексів © depositphotos/ Petrovich99
Через дестабілізацію економіки, спалах коронавірусу може стати першою по-справжньому руйнівною пандемією епохи.

Китайський вірус, ймовірно, завдасть світовій економіці шкоди на $ 1 трлн, повідомляє видання Time з посиланням на Оксфордський інститут економічної політики.

Число жертв коронавірусу наближається до 3 000, більше 80 000 випадків офіційно зареєстровані. Економісти з Oxford Economics вважають, що міжнародна криза в галузі охорони здоров'я вдарить по світовому ВВП. Причому, як по економіці США, так і Єврозони. Аналітики дають свою оцінку подіям: "короткий, але дуже різкий шок для світової економіки".

Експерти пояснюють це зниженням ефективності праці, через те, що люди вимушено пропускають роботу. Кількість авіаперельотів зменшується, поставки товарів стають нерегулярними, скорочується торгівля та інвестиції.

У Міжнародному валютному фонді вважають, що через вірус світовий ВВП у 2020 році втратить лише 0,1 відсоткового пункту.

Інвестори нервують: фондові індекси США в понеділок впали більш ніж на 3%, а індекс S & P 500 – найбільше з лютого 2018 року.

Центральні банки, навпаки, все ще сподіваються на те, що коронавірус не нанесе значного збитку світовій економіці, і, можливо, дозволить їй швидко відновитися після згасання епідемії. Однак поки, це всього лише припущення.

Крім стримування захворювання, одним із пом'якшуючих факторів, на думку економістів, будуть дії центральних банків та урядів для зменшення наслідків. Однак лише грошової політики, ймовірно, буде недостатньо.

"Я гадаю, що це не можна вирішити за допомогою відсоткових ставок. Люди турбуються про свої сім'ї, здоров'я. 25 базових пунктів не роблять цього з точки зору заохочування людей працювати", – повідомив телеканалу Bloomberg Дрю Матус, головний експерт MetLife Investment Management.

Головний економіст МВФ Гіта Гопінат заявила, що в разі оголошення пандемії, наслідки економіки будуть "вкрай негативними і навіть плачевними". А глава ВООЗ стверджує, що до пандемії ще далеко.

Проте тривалий простій виробництв в Китаї і поширення вірусу в Південній Кореї, Ірані та Італії можуть привести до більшої дестабілізації. А спалах коронавірусу в Італії ставить під загрозу здоров'я жителів інших європейських країн.

Голова ради директорів UBS Group Аксель Вебер більш песимістично бачить майбутнє. Він передрікає загальний спад світової економіки з 3,5% до 0,5%, при цьому Китай, на його думку, просяде в першому кварталі року.

В даний момент у третини китайських компаній залишилося вільних коштів тільки на місяць підтримки життєздатності, в іншої третини – на два місяці. На думку експертів, якщо Китай не зможе впоратися з коронавірусом в першому кварталі, закриється величезна кількість дрібних компаній.

Також коронавірус вдарив по статкам 500 найбагатших людей світу. Їх статок скоротився 24 лютого приблизно на 139 мільярдів доларів.

Детальніше про збитки для світової економіки читайте у статті Ігоря Бураковського "Коронавірус: епідемія як економічний шок" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі