Через значне зниження індексів на торгах у США та інших країнах сумарний статок 500 найбагатших людей світу скоротився 24 лютого приблизно на 139 мільярдів доларів. Про це повідомило агентство Bloomberg.
Наголошується, що втрати стали найбільшими для осіб, що входять в рейтинг агентства, з моменту початку спостережень у жовтні 2016 року.
Більше за інших втратили генеральний директор LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) Бернар Арно і глава Amazon Джефф Безос − за 4,8 мільярда доларів кожен.
Незважаючи на це, Безос, як і раніше, є найбагатшою людиною в світі, а Арно займає третє місце за цим показником.
Стан власника іспанської торгової мережі Zara Амансіо Ортеги скоротився на 4 мільярди доларів, глава Facebook Марка Цукерберг втратив 3,48 мільярда доларів, а один із засновників Google Ларрі Пейдж втратив 2,7 мільярда доларів.
Нагадаємо, основні фондові індекси США впали більш ніж на 3% на закритті торгів у понеділок. Різке зниження пов'язане з побоюваннями навколо поширення коронавіруса.
Міжнародний валютний фонд оцінив вплив нового коронавірусу Covid-2019 на зростання світової економіки в 2020 році.
За оптимістичним сценарієм, якщо темпи поширення вірусу будуть невисокими, а Китай швидко відновить виробництво, світова економіка втратить лише 0,1% від прогнозованого зростання, повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на зборах G20 у суботу, 22 лютого.
"У нашому основному сценарії, який розглядається зараз, запроваджуются заявлені заходи, і економіка Китаю повернеться до нормального стану у другому кварталі. Як наслідок, вплив на світову економіку може бути доволі незначним і короткочасним", - цитує Георгієву "Укрінформ".
Очільниця МВФ нагадала, що за прогнозами, зробленими до початку епідемії коронавірусу, світова економіка зросте з 2,9% у минулому році до 3,3% у нинішньому.
"За нинішнім сценарієм, економічне зростання Китаю в 2020 році становитиме 5,6%. Це на 0,4 процентного пункту нижче, ніж МВФ вказував у прогнозі МВФ за січень. Таким чином, зростання світової економіки буде приблизно на 0,1 процентного пункту нижче за (прогнозоване - ред.)", - зазначила Георгієва.
При цьому МВФ не виключає і більш песимістичних сценаріїв, "коли поширення вірусу триватиме довше у всьому світі, і наслідки для зростання будуть більш затяжними".