Про це сказав директор ДП "Івченко-Прогрес", генеральний конструктор Ігор Кравченко, повідомляє Укрінформ.
"Вся інтелектуальна власність, яка створена "Прогресом", записана за "Прогресом". Це написано у всіх договорах. "Прогрес" нікому не проданий. Він державний. Він незалежний. Всі технології записані за ним", - відповів Кравченко.
Він також додав, що інвестор, який працюватиме з "Мотором", не може не співпрацювати з конструкторським бюро.
Як заявляв у кінці листопада 2019 року в. о. керівника концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавічус, китайська компанія Skyrizon вже придбала понад 50% акцій запорізького заводу "Мотор Січ". При цьому покупець попросив про можливість консолідувати понад 50% акцій заводу, і Укроборонпром звернувся до Антимонопольного комітету з проханням продовжити розгляд цього питання на два місяці.
Абромавічус наголошував, що, говорячи про продаж Китаю акцій авіабудівного підприємства "Мотор Січ", важливо зрозуміти, чи не були продані технології державного конструкторського бюро.
Як повідомлялося, 13 грудня, під час спілкування з журналістами почесний президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв підтвердив, що продав акції підприємства китайській компанії через біржу. За його словами, разом з купівлею акцій китайці зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років 250 млн доларів.
Державне підприємство "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О. Г. Івченка (ДП "Івченко-Прогрес") входить до складу ДК "Укроборонпром" і є лідером у проектуванні і виготовленні дослідних зразків авіаційних двигунів. Авіадвигуни, розроблені ДП "Івченко-Прогрес", застосовуються на 64 типах літальних апаратів у більше ніж 100 країнах світу.
Раніше президент Зеленський заявляв, що"Мотор Січ" повинна залишитися в Україні, однак, мабуть, пріоритети помінялися.
ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в більш ніж 100 країн світу.
Нагадаємо, у квітні минулого року Служба безпеки України провела обшуки на ПАТ "Мотор Січ" у Запоріжжі у межах розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Провадження відкрили за ч. 1 ст. 14 статті 113 (диверсія) Кримінального кодексу України. За версією слідства, представники "іноземної компанії" намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів, виробництвом якого саме займалась ця компанія.
Аби приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакета акцій стратегічного підприємства здійснювався на адресу фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менших за 10%.
У 2017 році в межах цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ". Про яких самих "іноземців" йдеться, у спецслужбі не повідомляли.
Детальніше про продаж "Мотор Січ" читайте в статті Ігоря Левченка "Китайська сага "Мотор Січі": стратегічний інвестор чи "лижний інструктор"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".