Меморандум про економічну та фінансову політику, який підписали Україна і МВФ у рамках нової програми на 2018-2020 роки, містить ряд нових умов. Про це пише ЕП з посиланням на текст Меморандуму.
Видання зазначило ключові зобов'язання, які має виконати Україна.
1. Державна фіскальна служба повинна буде розділитися на дві окремі юридичні особи: Податкову службу та Митну службу до кінця квітня 2019 року, причому обидві служби будуть звітувати міністру фінансів.
2. Прийняти рішення про підвищення тарифів на теплопостачання, починаючи з 1 січня 2019 року, з урахуванням високої оптової ціни на газ для інших теплових компаній до кінця грудня 2018 року. З 1 січня 2020 року "Нафтогаз" буде продавати газ для побутових споживачів і компаній-виробників теплової енергії за переважаючими ринковими цінами, скасування поставок за спеціальним обов'язків (PSO) відбудеться до 1 травня 2020 року.
3. До кінця грудня 2018 року НБУ оприлюднить зміни в існуюче положення про операції з пов'язаними особами. На додаток до цього, до тієї ж дати Національний банк ухвалить зміни у свої правила стосовно капіталу, що передбачають зменшення регулятивного капіталу на обсяги кредитів, наданих пов'язаним особам, понад нормативних обмежень.
4. Мінфін буде регулярно звітувати про прогрес у відновленні активів і в судових процесах стосовно чотирьох державних банків. Перший звіт буде опублікований до кінця березня 2019 року.
5. Верховна Рада прийме закон про "Спліт" і повноваження НКЦПФР (№2413 6303) до кінця березня 2019 року.
6. Призначення у ВАСУ принаймні 35 антикорупційних суддів з бездоганною репутацією і відповідними професійними навичками до кінця квітня 2019 року.
7. До кінця червня 2019 року НБУ повинен вжити заходів проти банків, які не відповідають вимогам по капіталу.
8. Завершення звіту про аудит НАБУ до кінця липня 2019 року.
Повідомлялося, що Фонд гарантування повинен до кінця березня 2019 року оприлюднити список боржників, менеджменту і екс-власників виведених з ринку банків, яким за рішенням суду необхідно відшкодувати збитки банку.
МВФ схвалив для України 14-місячну програму stand-by в обсязі 3,9 млрд доларів США з негайною виплатою першого траншу на 1,4 млрд доларів.
Мінфін очікує надходження першого траншу в рамках програми до 25 грудня 2018 року. Рішення про подальші кредитних траншів буде прийматися в травні і грудні 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов меморандуму про співпрацю.