Про це Оржель сказав в ефірі "Свобода слова" на ICTV, передає Українська правда.
"Ціна не виросла. І сума цих двох платіжок має становити ціну, яка у нас має сформуватися за січень... Справа у тому, що у нас відбувається розвиток ринку. Щоб споживач міг обирати постачальника, щоб він розумів структуру тарифу і з чого він складається, було прийнято рішення на рівні незалежного регулятора про формування двох платіжок,
Одна платіжка безпосередньо за транспортування газу та розподіл, це є послуги, а друга - це ціна товару," - сказав міністр.
Оржель не виключає, що ціна на газ може зменшитись залежно від умов на ринку. "Але ще раз підкреслюю, що ціна не має зростати. Тобто сума цих двох платіжок має становити ту суму, яку формується кінцева на газопостачання", – додав міністр.
На зауваження ведучого щодо отримання громадянами платіжок за транспортування газу, яким українці з певним причин не користуються (наприклад опалюють будинок палетами – УП), міністр відповів, що це так звана "абонплата" за існування газової труби.
"Логіка у цьому: у будь-який момент можна відкрити трубу і газ там буде. Це не так, що ви не сплачуєте, а газ все одно є. Все ж таки треба весь час витрачати гроші на те, щоб підтримувати все (газову інфраструктуру – УП) в робочому стані", – пояснив Оржель.
Окрім цього, він повідомив, що ведеться робота над тим, щоб громадяни отримували одну платіжку, а не дві.
Дійсно, поділ плати за доставку і безпосередньо газ можна чудово відобразити в одній платіжці.
Як повідомлялося, в січні ціни на газ в платіжках українців знизились на 12%. При цьому "Нафтогаз" погрожує у лютому зупинити опалення 37 боржників-виробників тепла.
18 вересня уряд оновив план анбандлинга "Нафтогазу". Новим оператором ГТС буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", яка зараз є 100% "дочкою" "Укртрансгазу". Новий оператор зможе повноцінно запрацювати із січня 2020 року.
Модель анбандлинга відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору згідно з європейськими правилами. Діючий транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" закінчується 1 січня 2020 року.
Докладніше читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "ГТС слізьми не зарадиш" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".