"Нафтогаз" з 1 лютого може припинити газопостачання 37 виробників тепла, які не виконують вимоги за розрахунками для отримання газу в рамках надання спеціальних обов'язків (ПСО). Про це йдеться в повідомленні компанії.
"Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів у містах в опалювальний період. Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність термінових розрахунків для запобігання зупинки газопостачання", – повідомив "Нафтогаз".
За його оперативними даними на 23 січня, підприємствам теплоенергетики для продовження поставок газу з 1 лютого в рамках ПСО необхідно сплатити понад 454,4 млн грн (з урахуванням вартості газу, спожитого в грудні 2019 року.)
Найбільша кількість компаній-боржників, за даними "Нафтогазу України", в Одеській, Харківській та Київській областях. Зокрема, без тепла можуть залишитися деякі райони майже половини обласних центрів і столиці – Києва, Дніпра, Одеси, Полтави, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Миколаєва, Житомира.
У "Нафтогазі" підкреслили: згідно з постановою уряду №867 від жовтня 2018 року, для поставок газу теплопроизводителям вони повинні виконувати мінімум одну з умов: дотримуватися рівня розрахунків не нижче 90%, укласти договори про реструктуризацію заборгованості за газ або узгодити з НАК графіки її погашення.
18 вересня уряд оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором ГТС буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", яке зараз є 100% "дочкою" "Укртрансгазу". Новий оператор зможе повноцінно запрацювати із січня 2020 року.
Модель анбандлінгу відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору згідно з європейськими правилами. Діючий транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" закінчується 1 січня 2020 року.
Докладніше читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "ГТС слізьми не зарадиш" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".