"Ми почали запуск заводу 26 жовтня – завод запустився, але 1 листопада вийшов з ладу ключовий компресор, з-за якого довелося зупиняти виробництво. З 1 листопада ми тричі намагалися запустити його. Ремонтували, виходили на потужність, компресор починав вібрувати, доводилося зупиняти. Зараз усунули поломку, але, на жаль, за цей період, з 1 листопада і до сьогодні, відбулися зміни на ринку – впала ціна на карбамід", - сказав він.
За словами Щурикова, з-за проблем з запуском виробництва, група компаній "ЕРУ" (працює з ОПЗ за давальницькою схемою) не змогла підписати контракти на продаж кінцевої продукції.
"На сьогодні контракт з ЕРУ діючий, вони нікуди не втекли, але, на жаль, не змогли знайти покупців для того, щоб завод взимку працював ... Якщо ми найближчим часом не знайдемо покупців – запуск буде вже на початку сезону наступного року, в лютому-березні", - заступник голови правління ОПЗ.
Раніше повідомлялося, що ОПЗ знову відновить роботу на давальницьких умовах.
Нагадаємо, що в липні на ОПЗ вирішили зупинити виробництво.
На початку березня 2017 року ОПЗ відновив роботу (завод був зупинений в грудні 2016 року) за давальницькою схемою з групою компаній "ЕРУ". Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках.
Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн ($ 525 млн). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн), і продовжило термін приватизації заводу. Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.