це Пояснюється тим, що ціна продукції на світових ринках падає, а газ, необхідний для виробництва, навпаки, дорожчає, повідомив перший заступник голови правління ОПЗ Микола Щуриков в Facebook.
"У ринковій ситуації давальницька схема невигідна для компанії-давальца. І до тих пір, поки спільно з Кабміном не буде знайдений компроміс за спеціальними умовами поставок газу, альтернативи давальницьке контрактом не передбачається", – написав Щурик.
На початку березня 2017 року ОПЗ відновив роботу (завод був зупинений в грудні 2016 року) за давальницькою схемою з групою компаній "ЕРУ". Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках.
Повідомлялося, що Печерський районний суд Києва ухвалою від 28 березня тимчасово заборонив ПАТ "Укртрансгаз" обмежувати або припиняти транспортування газу для ОПЗ.
Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн ($ 525 млн). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн), і продовжило термін приватизації заводу. Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.