ОПЗ виставлять на повторні торги вдвічі дешевше початкової ціни

Поділитися
ОПЗ виставлять на повторні торги вдвічі дешевше початкової ціни Стартова ціна ОПЗ може бути знижена майже вдвічі © opz.odessa.net
В Кабміні прислухалися до "порад" МВФ – тепер за Одеський припортовий завод будуть просити вдвічі менше.

Повторна спроба приватизації Одеського припортового заводу відбудеться ближче до кінця жовтня. При цьому стартова ціна продажу ОПЗ буде значно знижена, аж до зниження наполовину, повідомив голова Фонду державного майна Ігор Білоус.

"Прийнято рішення істотно знизити стартову ціну, щоб збільшити число учасників конкурсу. Можливе зниження ціни наполовину", - сказав Білоус на брифінгу в Києві в п'ятницю, 19 серпня.

Він прогнозує, що це залучить до аукціону ще мінімум трьох нових учасників.

При цьому голова ФДМ додав, що оцінює ринкову вартість ОПЗ в $ 400-450 млн.

Білоус анонсував проведення нового конкурсу в кінці жовтня – на початку листопада цього року: "Хочемо завершити всю підготовку до 10 вересня, а там відрахуйте 45 днів на проведення конкурсу", сказав він.

Як відомо, що конкурс з продажу ОПЗ провалився: жодна компанія не подала заявку для участі в ньому. Нова спроба продати завод відбудеться восени 2016 року.

Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).

Наприкінці травня керівництво МВФ і ЄБРР порадили знизити ціну Одеського припортового заводу.

На думку керівництва інституцій, великі міжнародні інвестори, дізнавшись, що Україна розраховує отримати за ОПЗ більше 13 млрд грн, навіть не стануть цікавитися умовами продажу. У листі також сказано, що "завищена" ціна може підірвати довіру іноземних інвесторів до приватизації заводу, а також завдати шкоди іміджу України та її інвестиційної привабливості.

У прес-службі Гройсмана тоді заявили, що стартова ціна ОПЗ, затверджена згідно з українським законодавством, була раніше узгоджена з представниками МВФ і ЄБРР.

Конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши 5 мільярдів гривень (близько $ 600 млн). Однак українська влада скасувалиа його результати, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.

Одеський припортовий завод розташований в місті Южному Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду й третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнко Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі