Оплата праці: в Україні зменшився розрив між зарплатами чоловіків та жінок

Поділитися
Оплата праці: в Україні зменшився розрив між зарплатами чоловіків та жінок © Хвиля
Роз'яснення дали у Мінекономіки.  

В Україні за останні сім років скоротився розрив між оплатою праці чоловіків та жінок. У Мінекономіки розробили Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яку найближчим часом має прийняти Кабмін. Про це пише пресслужба відомства.

Перша віцепрем'єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час відкриття "Програми підтримки гендерної рівності" для працівників ПрАТ "Укргідроенерго" зазначила, що згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки.

"Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%. Прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе Уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон "Про працю", – пояснила вона.

Чиновниця зауважила, що в Україні з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді.

"Щоб досягти повного гендерного балансу, в Україні мають також існувати умови того, аби поєднати сімейне і професійне життя", – додала Свириденко.

Зокрема, Уряд розвиватиме систему державних та приватних дитячих садочків, а для дітей старшого віку – такі організації як "Пласт", "Українська академія лідерства". На рівні законів зникне розділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків, адже батьки обох статей мають бути однаково залучені до виховання спільних дітей.

"Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Національна стратегія щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Ми маємо мотивувати наших жінок та дівчат повертатися додому та разом відбудовувати Україну", – резюмувала Свириденко.

Раніше фахівці "Юридичного порадника для ВПО" пояснили, чи може батько піти у відпустку  для догляду за дитиною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі