Оператор ГТС прокоментував відмову "Газпрому" щодо додаткового транзиту газу

Поділитися
Оператор ГТС прокоментував відмову
"Газпром" маніпулює, а ціни на газ ростуть.  

Незважаючи на зростання цін на газ в Євро і низьке закачування в сховищах, російський "Газпром" не виявив зацікавленості в додатковому транзиті через Україну. Про це повідомляє "Оператор ГТС України".

"Середньодобовий транзит становив 124 млн куб. М." Газпром "використовує всі раніше заброньовані потужності і не виявив зацікавленості в додаткових транзитних потужностях, незважаючи на рекордне зростання цін на європейських ринках газу", - відзначили в ОГТСУ.

Відзначається, що в червні 2021 року транзит газу по українській ГТС в країни Європи склав 3,72 млрд куб. м, що можна порівняти з показниками травня.

За звітний період Оператор ГТС України здійснив транзит до Польщі 0,331 млрд куб. м газу, в Словаччину - майже 2,44 млрд куб. м, в Угорщину - 0,776 млрд куб. м, до Молдови - 0,174 млрд куб. м.

У компанії відзначили, що дії "Газпрому" вже привели до зростання ціни на газ до історичного максимуму починаючи з 2008 року - 37 євро за МВт/год, або більше 450 доларів за тисячу кубометрів.

"Оператор ГТС України є надійним партнером країн Європи, готовий збільшити транзит газу через територію України і пропонує додаткові потужності для задоволення існуючого попиту на газ в Європі. Якщо" Газпром "не може задовольнити попит на газ, то необхідно надати іншим російських і середньоазійських здобувачам газу використовувати українську і російську ГТС для транзиту газу в ЄС ", - повідомив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Нагадаємо, що транзитна угода між НАК "Нафтогаз України" і російським ВАТ "Газпром" укладено в кінці 2019 року терміном на п'ять років. Воно передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) в 2020 році і по 40 млрд кубометрів (110 млн куб. м/добу) в 2021-2024 роках.

Москва лобіює будівництво «потоків», обіцяючи Європі дешевий газ. Однак, отримавши труби в «ексклюзивне користування», може швидко перетворити «привабливі ціни» на інструмент газового шантажу. Не допустити такого розвитку подій може повна імплементація Третьої газової директиви ЄС, яка забезпечує конкурентні умови для всіх користувачів газопроводів.

Докладніше про перспективи України читайте в статті Юрія Ніколова і Олени Поканевич «Як посилити позиції України в ситуації з «Північним потоком-2»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі