"Оператор ГТС України" і "Газпром" підписали міжоператорську угоду

Поділитися
"Оператор ГТС України" і "Газпром" підписали міжоператорську угоду Україна підписала міжоператорські угоди з п'ятьма сусідніми країнами © Алла Єременко
Коболєв назвав підписані угоди "результатом прийнятного компромісу".

Україна і Росії підписали 30 грудня пакет договорів для забезпечення транзиту російського газу до Євросоюзу через газотранспортну систему України, повідомляє прес-служба "Нафтогазу"

Крім договорів про організацію транзиту і врегулювання претензій між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом", було укладено ще й міжоператорську угоду (interconnection agreement). Підписи під нею поставили представники ТОВ "Оператор ГТС України" і ВАТ "Газпром".

У НАК підкреслили, що питання поставок російського газу для потреб України, а також судові позови щодо майна "Нафтогазу" в анексованому Криму не є частиною пакетних домовленостей.

"Підписані сьогодні угоди є результатом прийнятного компромісу... Транзит не буде перервано, і його здійснюватиме незалежний сертифікований оператор. Крім того, скасовуються численні ризики, в тому числі, для фінансової системи країни, які могли реалізуватися у разі припинення транзиту", - прокоментував укладення договорів голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.

Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що словацький оператор ГТС EUSTREAM досі не уклав транзитний контракт із "Оператором ГТС України". Крім того, учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі