Генеральна асамблея ООН в 31-й раз закликала США припинити торговельну блокаду Куби, яка триває вже кілька десятиліть. Резолюцію, яка не має обов'язкової сили, схвалили 187 країн, проти виступили лише США та Ізраїль, а Україна утрималася, пише Reuters.
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес у своєму виступі перед учасниками асамблеї заявив, що "блокада не дозволяє Кубі отримати доступ до продовольства, медикаментів, технологічного та медичного обладнання".
За словами Родрігеса, Гавані також заборонено експортувати товари до сусідніх Сполучених Штатів, що обмежує доступ до великого ринку збуту її товарів і лише у 2022 році завдало Кубі збитків у розмірі близько 5 мільярдів доларів.
"Блокада (ембарго) кваліфікується як злочин геноциду", – заявив Родрігес, зазначивши, що політика США "свідомо спрямована на те, щоб змусити кубинський народ страждати і змусити його змінити уряд".
США ввели торгове ембарго після Кубинської революції під керівництвом Фіделя Кастро у 1959 році. Попередній американський президент Дональд Трамп посилив обмеження.
Американський дипломат Пол Фолмсбі заявив, що ембарго спрямоване на заохочення "прав людини та основних свобод на Кубі" і що США роблять винятки з гуманітарною метою.
"Сполучені Штати продовжують залишатися важливим джерелом гуманітарних вантажів для кубинського народу та одним із основних торгових партнерів Куби", – сказав дипломат.
За його словами, в 2022 році США продали Кубі сільськогосподарської продукції на 295 мільйонів доларів.
Тривалий конфлікт між Кубою та США не подає надій на вирішення, незважаючи на деякі зусилля з боку адміністрації президента США Джо Байдена, зокрема розширення консульських послуг.
Раніше видання Politico писало про те, що кубинці йдуть на війну проти України, аби втекти з Куби.