ОЕСР оцінила стан реформ в Україні: чому приділили увагу у новому звіті

Поділитися
ОЕСР оцінила стан реформ в Україні: чому приділили увагу у новому звіті © Depositphotos / IgorVetushko
У фокусі була боротьба з корупцією.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала звіт антикорупційних реформ в Україні за результатами пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції. Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Звіт засвідчив, що в Україні за 2022 рік та перше півріччя 2023 року відбувся прогрес у різних сферах боротьби з корупцією та розбудови доброчесності.

Звіт оцінює антикорупційні реформи в Україні на основі набору індикаторів та  критеріїв оцінки у п'яти сферах діяльності. У ньому проаналізовано зусилля Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Вищого антикорупційного суду (ВАКС), Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), органів прокуратури, судової влади та інших щодо внесення змін до законодавства, розбудови антикорупційних інституцій, заходів з виявлення, розслідування та судового провадження корупційних злочинів.

Фахівці ОЕСР високо оцінили досягнення України в антикорупційній політиці. Щодо сфери "Декларування активів" експерти ОЕСР відзначили, що вона є вдосконаленою, прозорою та цифровізованою.

Водночас у Звіті ОЕСР рекомендує Україні здійснити необхідні кроки, щоб якнайшвидше призначити нових суддів за конкурсною процедурою.

Раніше ми писали про те, що зараз Україна йде шляхом класичного приєднання до ЄС, у рамках якого країна-кандидат забезпечує відповідність Копенгагенським критеріям і впроваджує спільне законодавство ЄС за визначеними 33 напрямками політики (розділами), що групуються в шість тематичних кластерів. Закриття переговорів за кожним із кластерів потребує одностайної підтримки всіх держав — членів ЄС. Більше про це читайте в статті Тетяни Богдан «Чому поетапне приєднання до ЄС краще за класичне та як його впровадити» на сайті DZ.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі