Україна та Чехія обмінялися досвідом у сфері боротьби з корупцією та злочинністю: деталі

Поділитися
Україна та Чехія обмінялися досвідом у сфері боротьби з корупцією та злочинністю: деталі © freepik/bearfotos
Обговорювалось питання співпраці між правоохоронними, державними та антикорупційними органами двох країн.

Урядові та неурядові організації Чеської Республіки зацікавлені в об’єктивній інформації про стан запобігання та боротьби з корупцією в Україні, повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Таку думку представники Чехії висловили під час експертної зустрічі "Обмін передовим досвідом між Чехією та Україною у боротьбі проти корупції: виклики та нові можливості для співпраці", яку організувала Асоціація міжнародних справ (АМО).

Чеських чиновників цікавили система моніторингу виконання Державної антикорупційної програми, запущений півроку тому "Портал викривачів корупції", система перевірки електронних декларацій державних службовців, моніторинг способу життя.

Більшість із цих інструментів не практикуються в країнах ЄС або мають іншу форму, тому обмін досвідом надзвичайно важливий для обох сторін. На всіх зустрічах у Міністерстві закордонних справ та Міністерстві внутрішніх справ, а також із ЗМІ та неурядовими організаціями обговорювалося питання співпраці між правоохоронними, державними та антикорупційними органами двох країн та необхідність зміцнення інституційного співробітництва.

Заступник глави НАЗК Артем Ситник детально розповів про те, що робить Агентство для запобігання корупції, пов’язаної з війною (перетин кордону, перевірки військкоматів та посадових осіб Міноборони, ризики в роботі військово-лікарських комісій, усунення ризиків під час реконструкції тощо), як а також про системну роботу в напрямку запобігання та протидії корупції.

Заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Ян Маріан зазначив, що Чехія як ніхто знає, наскільки важливо підтримувати Україну. Активна позиція країни-союзниці проявляється як у прийнятті найбільшої кількості громадян України на душу населення в Європейському Союзі, так і в постійній фінансовій та військовій допомозі.

Основними питаннями, які обговорювалися на зустрічі, були ідентифікація та конфіскація російських та інших злочинних активів, протидія російській пропаганді та дезінформації, стратегічні комунікації та зміцнення співпраці не лише по дипломатичних лініях, а й на рівні галузей і установ.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан розповів, що МВС України бере участь в обміні інформацією про українських біженців. Адже головною умовою надання допомоги Україні є боротьба з корупцією, і для Чехії вкрай важливо знати про такі випадки. Особливого значення набувають схеми нелегального працевлаштування українців у Чехії.

Наразі Чехія та Україна готують нову угоду про співпрацю між правоохоронними органами, яка замінить застарілий документ 1997 року. Угода, зокрема, має забезпечити ефективну боротьбу з організованою злочинністю. Обидві сторони мають спільний інтерес у розкритті злочинів.

Подальші зустрічі присвятили обміну інформацією на рівні профільних підрозділів. Зокрема, у них взяли участь керівники, відповідальні за сфери фінансових злочинів, організованої злочинності, боротьби з корупцією, стратегічного аналізу та протидії дезінформації.

Раніше ми писали про те, що Україна впроваджує стандарти розвитку доброчесності в оборонному секторі, послуговуючись правовими практиками, що мінімізують корупційну складову. Про це заявили учасники семінару "Проєкт розбудови доброчесності в секторі оборони України у 2024–2027 роках", що відбувся у навчально-освітньому центрі НАТО в Румунії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі