Однією з причин занурення економіки в рецесію стала непродумана монетарна політика НБУ, що призвело до звуження грошової пропозиції, зниження кредитної активності та значної ревальвації гривні, що носила спекулятивний характер, - вважає Михайло Джус, завідувач відділу фінансових ринків GROWFORD Institute.
За його словами, українська економіка зустріла глобальна криза вже в стані падіння. Темпи приросту реального ВВП різко сповільнилися в четвертому кварталі 2019 року, а на початку 2020-го, за оцінками Мінекономіки, перемістилися в зону від'ємних значень. Скорочення промислового виробництва почалося ще в червні 2019 року, і тільки зміна Держстатом бази порівняння дозволило частково замаскувати загальну картину падіння (за оновленими даними, скорочення виробництва в промисловості триває з жовтня 2019-го. Важливо, що все це сталося задовго до введення карантину.
Про те, чи визнає НБУ власні помилки минулого і як планує їх виправляти у майбутньому читайте в тексті Михайла Джуса, завідувача відділу фінансових ринків GROWFORD Institute для ZN.UA "Незалежність НБУ від потреб суспільства".