Два роки нульових темпів зростання економіки і нульова інфляція - це класична ознака стагнації - явища більш небезпечного, ніж криза. Криза містить у собі елементи розвитку; стагнація консервує хвороби, робить їх хронічними.
Про це в статті для DT.UA пише доктор економічних наук, професор Анатолій Гальчинський.
Економіст нагадав, що в 2012 р. ВВП зріс лише на 0,2%, а в першому півріччі поточного року скоротився на 1,1%. При цьому в січні-липні обсяги промисловості впали на 5,3%.
"Ми все більше (в 2004 році в півтора рази, а зараз - майже втричі) відстаємо від Росії за параметрами ВВП на одну особу, а це - не тільки економіка, це і вкрай небезпечні політичні наслідки. Зрозуміло, що це результат не лише зовнішніх впливів, не тільки російські газові "диверсії", - підкреслив Анатолій Гальчинський.
"Під час кризи зменшують витрати держави, залишаючи більше фінансових ресурсів суб'єктів господарювання. Це істина економічної азбуки. Так ми діяли в період світової фінансової кризи 1997-1998 рр., заклавши на цій основі фундамент економічного буму 2000-2004 рр. А що тепер? У 2002 р. бюджетні витрати становили 26,7% від ВВП, в 2011 р. - 32,4%, а в першому півріччі 2013 р. - 36,3%. Разом з пенсійними витратами - це більше 50%. На відтворення залишається менше половини. Мені важко знайти пояснення цього. Вимальовується очевидна: влада просто не розуміє суті процесів, що відбуваються в економіці, і таким чином кожен її крок закінчується нульовим результатом", - підсумував експерт.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Анатолія Гальчинського "Відсутність довіри - влада в Україні залишається чужою". !zn
Читайте також:
Дефляція в серпні зросла ще більше - ціни впали на 0,7%
На Банковій забили тривогу: виконання соціальних ініціатив Януковича під загрозою
Янукович доручив зробити все, щоб життя у людей "як мінімум не погіршувалася"
Через рецесію в економіці і низької інфляції держбюджету потребує урізання, - експерти