Нуланд зазначила на необхідності прозорого оновлення наглядової ради «Нафтогазу»

Відео
Поділитися
Нуланд зазначила на необхідності прозорого оновлення наглядової ради «Нафтогазу» Вікторія Нуланд озвучила позицію США щодо кризи в "Нафтогазі" © YES (Yalta European Strategy)
Заступниця держсекретаря нагадала про важливість інвестиційного клімату для приходу американського і європейського бізнесу в Україні.

Сполучені Штати Америки закликають до об'єднання зусиль для поновлення складу наглядової ради та топ-менеджменту НАК «Нафтогаз України» у зв'язку з кризою, в якій опинилася компанія. Позицію Вашингтона озвучила заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд на конференції YES Brainstorming у Києві в п'ятницю, 10 вересня.

«Вчора ми заявили про нашу стурбованість через тривалу кризою лідерства в «Нафтогазі» і тим, що деякі з міжнародних спостерігачів пішли у відставку. Так що ми закликаємо сторони об'єднатися в оновленні наглядової ради і виконавчого директора. І зробити це згідно з принципами управління Організації економічного співробітництва та розвитку», - заявила Нуланд.

Дипломат підкреслила, що обрання наглядової ради, яка складатиметьься з управлінців світового рівня, стало б історією успіху для України. Нуланд позитивно оцінила систему корпоративного управління в «Нафтогазі», але звернула увагу на те, що наразі вона не працює.

«Засновані структури - дуже хороші. Але коли правила і законодавство не виконуються, страждають Україна і українці », - констатувала заступниця держсекретаря.

Нуланд пояснила, що дотримання правил і принципів прозорого корпоративного управління здатне поліпшити інвестиційний клімат і залучити більше західних інвестицій.

«Якщо ви, як і ми всі, хочете, щоб більше американських, європейських компаній прийшли в Україну, то чим більше вони побачать міжнародних стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку, тим більше у них буде впевненості», - зазначила дипломат.

Голова наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд і члени наглядової ради Бруно Лескуа і Людо Ван дер Хейден подали у відставку на тлі конфлікту з головою правління Юрієм Вітренком.

На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков видав припис, в якому йдеться, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення Юрія Вітренка керівником правління НАК «Нафтогаз України» і контракт з ним мають бути скасовані як незаконні. За три дні прем'єр-міністр Денис Шмигаль оскаржив розпорядження в ОАСК.

28 квітня Кабмін прийняв рішення про дострокове розірвання контракту з Андрієм Коболєвим і членами наглядової ради «Нафтогазу» і одразу ж переобрав наглядову раду в тому ж складі. Оголосивши при цьому конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради. Головою правління «Нафтогазу» уряд, так само в обхід наглядової ради, призначив Юрія Вітренка, знявши його з посади в.о. міністра енергетики.

Формальною підставою для звільнення Коболєва стала «неефективна робота» компанії і 19 млрд гривень боргів, накопичених в 2020 році. Реальним «яблуком розбрату» між ним і Банкової, за нашими даними, стали 50 млрд гривень резервного фонду, сформованого «Нафтогазом» на випадок, якщо боржники не розрахуються з ним. Володимир Зеленський просив Коболєва направити ці кошти в бюджет, щоб там їх могли витратити на «Велике будівництво», але отримав відмову.

Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина демаршу зі звільненням Коболєва і призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі буде їх тільки примножувати? Читайте в статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі