Повідомляється, що гроші від "Північного потоку-2" отримали чотири лобістські американські компанії, зокрема Roberty Global, Сapitol Counsel, Hawksbill Group і SMW PARTNERS, фірма колишнього конгресмена Джона Суїні.
При цьому, на думку авторів статті, лобісти зобов'язалися протистояти "потенційним фінансовим санкціям" на початку липня 2017 року, тобто за кілька тижнів до презентації законопроектів в Сенаті.
Американські санкції відносно трубопроводу сформульовані одним абстрактним реченням: "Продовжувати протистояти трубопроводу "Північний потік-2", враховуючи його шкідливий вплив на енергетичну безпеку Європейського Союзу, розвиток ринку газу в Центральній і Східній Європі та енергетичні реформи в Україні".
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія вважає, що "Північний потік-2" може нашкодити і Євросоюзу. Адже його побудова може спричинити збільшення імпорту російського газу, що посилить енергетичне домінування Росії в Європі і перешкодить диверсифікації поставок.
Нагадаємо, що згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".