Переважання сировинної продукції в структурі експорту звужує можливості інвестування в українську економіку. У той же час, наявність ресурсу дешевої робочої сили вже викликає набагато менший інтерес у інвесторів, констатував лауреат Нобелівської премії з економіки 2008 року Пол Кругман.
"Український експорт дуже вузький, фактично це метал і зерно, тобто природні ресурси. У що інвестувати кошти? Ваші пропозиції для інвесторів дуже обмежені", - заявив учений в інтерв'ю DT.UA.
Кругман додав, що фактор дешевої робочої сили є загальним для України та Мексики, але в сучасних реаліях він вже не дає істотних переваг.
"Давайте порівняємо Україну з Мексикою, це схожі типи економік, тим більше що й рівень зарплат у вас подібний. Мексика змогла залучити певні інвестиції зі Сполучених Штатів завдяки доступності робочої сили, але повірте, це не можна назвати інвестиційним бумом. Тому що насправді в Мексиці, як і в Україні, куди вкладати кошти. Тому сама ця формула, що дешева робоча сила залучає інвестиції, вже не працює. У сучасному світі ручна праця вже не є настільки важливою складовою виробництва", - пояснив нобелівський лауреат.
Він підкреслив, що Україні слід звернути увагу на економіки сусідніх європейських країн та ЄС в цілому для залучення зовнішніх інвестицій.
"Шукайте, чим зацікавити інвесторів. Ви близькі до ЄС географічно, вивчайте економіки країн Євросоюзу, аналізуйте, що ви можете їм запропонувати, крім дешевої робочої сили. Інтегрується... Україна і ЄС - це природний союз", - підсумував Кругман.
Детальніше про перспективи світової та трансформацію української економіки читайте інтерв'ю Пола Кругмана в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".