Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) планує скасувати формулу "Роттердам+" у зв'язку з початком дії нового ринку електричної енергії. Проект постанови оприлюднено на офіційному сайт НКРЕКП, передає "УНІАН".
Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили чинність ціла низка нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики: умови і правила здійснення підприємницької діяльності з оптового постачання та передачі електричної енергії, постанови про купівлю електричної енергії виробниками, про формування тарифів тощо. В переліку документів, які планується скасувати, також постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії", більш відома під назвою "Роттердам+".
Це рішення НКРЕКП пояснює необхідністю упорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.
Як повідомлялося, прийнятий закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.
Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, у тому числі в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.
НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.