Німецький партнер "Газпрому" повідомив про плани Польщі отримувати газ із "Північного потоку-2"

Поділитися
Німецький партнер © sputnik.az
Офіційно Польща виступає затятою противницею нового обхідного російського газопроводу.

Польща, яка виступає послідовним противником російського газопроводу "Північний потік-2", може стати споживачем газу, що транспортується по ньому, повідомив член правління німецької компанії Wintershall (є одним з акціонерів проекту - ред.) Тис Тіссен.

"ONTRAS, Gascade, Gasunie і інші оператори зони Gaspool зробили свої необов'язкові заявки на додаткові потужності в рамках підключення до Nord Stream 2, їх розглядає Федеральн мережеве агентство. Польща направила також запит на потужності (із зони Gaspool - ред.), які допоможуть цьому проекту", - сказав фінансист Wintershall, якого цитує російський "Интерфакс".

Тіссен також заявив, що акціонери "Північного потоку-2" очікують отримати дозвіл польського регулятора на створення СП проекту - на викуп іноземними партнерами часток у СП Nord Stream 2 AG. За його словами, орієнтовні терміни - у другому кварталі 2016 року, можливо, в червні.

"Ми вже готуємо всю дозвільну документацію щодо проекту і розраховуємо отримати всі дозволи від залучених в проект країн (Росія, Фінляндія, Данія та інших країн, в тому числі в рамках конвенції Еспо) протягом 2017 року щоб це збіглося з проведенням процесу закупівель, щоб в кінці 2019 року ввести його в експлуатацію", - додав Тіссен.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF (компанія Wintershall - його 100% "дочка"), італійська E. ON, французька ENGIE (раніше - GDF Suez), австрійська OMV і британсько-нідерландська Royal Dutch Shell.

Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно частково відмовитися від транзиту російського газу через територію України.

Зазначимо, що німецька Wintershall є давнім "надійним партнером" російського "Газпрому".

Раніше президент Анджей Дуда під час візиту в Україну заявляв про те, що Польща виступає проти "політичного" газопроводу "Північний потік-2" в обхід України. За його словами, Київ і Варшава мають єдину позицію щодо російського газопроводу.

Глава МЗС Польщі в інтерв'ю німецьким ЗМІ заявляв про те, що Німеччина надто помітно захищає інтереси Росії в Євросоюзі, навіть більше, інтереси ніж країн-членів ЄС, таких, як Польща. Зокрема, незважаючи на висновки Єврокомісії щодо недоцільності реалізації "Північного потоку-2", Берлін намагається обійти рішення європейського відомства, переконуючи, що угоду укладено не між країнами, а між компаніями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі