У першій половині 2012 року частка альтернативних джерел в загальному обсязі виробництва електроенергії в Німеччині досягла 25%. На першому місці опинилися вітряні електростанції.
У Німеччині зросли обсяги електроенергії, що виробляється з поновлюваних джерел. За перші шість місяців 2012 року чверть сукупної потреби країни - 67,9 мільярдів кіловат-годин - була забезпечена «екологічно чистою» електрикою. За той же період минулого року цей показник ще становив 56,4 мільярда кіловат-годин. Про це 26 липня повідомило Федеральне об'єднання підприємств енерго- і водопостачання BDEW.
При цьому найважливіше альтернативне джерело енергії у Німеччині - як і раніше - вітер. Частка вітряних електростанцій склала 9,2% (у 2011 році - 7,7%). На другому місці - біомаса c показником в 5,7%.
Майже наполовину у порівнянні з минулим роком зросла частка сонячної енергії. У першому півріччі 2012 року на сонячні батареї припало 5,3% від загального обсягу виробленої у ФРН електроенергії, на гідроелектростанції - 4%.
За словами голови Федерального об'єднання вітроенергетики BWE Херманна Альберса, цей результат є позитивним сигналом, у тому числі і для тих, хто сумнівається в успіху переходу Німеччини на використання альтернативних джерел енергії. «Це показує, що у нас є хороші шанси розпрощатися як з ядерною, так і з вугільною епохою», - цитує його слова агентство Reuters.
Нагадаємо, влада Німеччини поставила мету збільшити частку поновлюваних джерел до 35% до 2020 року.
Як повідомлялося, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у червні оприлюднило проект оновленої енергостратегії, згідно з яким частка виробництва електроенергії з альтернативних джерел до 2020 року повинна зрости лише до 1,7%, а до 2030 року - до 4,6%.
При цьому більшість українських експертів переконані, що закладені міністерством в енергостратегії орієнтири розвитку альтернативної енергетики значно занижені і не узгоджуються з реальними темпами розвитку, які галузь демонструє в останні роки. !zn
Читайте також
Міжнародний експерт: Поновлювана енергетика - ключ до енергонезалежності України
Україні необхідно кардинально змінити енергетичну політику - глава Держенергоефективності