Німеччина зекономить на біженцях з України: запроваджується нова схема відмови від виплат безробітним

Поділитися
Німеччина зекономить на біженцях з України: запроваджується нова схема відмови від виплат безробітним
Виплати біженцям "заморожуватимуть" на 2 місяці

Німеччина запроваджує нову схему скорочення видатків на соціальні заходи у бюджеті, який сформовано урядовою коаліцією. Зокрема, заплановано надати право центрам зайнятості припиняти виплати Bürgergeld – допомоги з безробіття. Також уряд запланував скоротити видатки на 500 млн євро внаслідок реалізації реінтеграційної програми Jobturbo. Ця програма розрахована насамперед на біженців, зокрема, з України. Про це пише Frankfurter Allgemeine Zeitung, уточнюючи, що фінальні дискусії щодо бюджету Німеччини у 2024 році завершуються наприкінці цього тижня. Саме тоді і планують схвалити ці та інші заходи жорсткої економії федерального бюджету.

Як скоротять виплати допомоги по безробіттю в Німеччині

Максимальний термін на який планується запровадження таких обмежень для виплат – два місяці. Припинення виплат планують розпочати як тільки спеціалісти Jobcenter виявлять неодноразову відмову користувача від пропозицій прийнятної роботи. Це має скоротити бюджетні витрати на 150 мільйонів євро. 

Найбільша економія – реінтеграція через Jobturbo

Проте найбільшу економію федеральний уряд планує отримати завдяки реалізації програми інтеграції на німецький ринок праці біженців, особливо з України. це має дати скорочення витрат на 500 мільйонів.

В цілому бюджет Німеччини – 2024 планує отримати нові кредитні ресурси в обсязі 39 мільярдів євро. Однак дефіцит бюджету покривається коштом профіцитних надходжень у 2023 році. 

На що витратять гроші в бюджеті Німеччини?

Найбільше грошей німецький уряд спрямує на соціальні видатки – близько 175,6 мільярда євро. Інвестиції в інфраструктуру – залізницю і автомобільні дороги – складуть 70,5 мільярдів євро. Оборонний бюджет для Бундесверу становитиме приблизно 52 мільярдів євро. Найбільше зрізають цього року фінансування медицині, вважаючи, що криза повязана із коронавірусною пандемією тепер не становить загрози.

Уряд Норвегії 29 січня оголосив про посилення контролю за українськими біженцями. Це може зменшити кількість таких осіб, адже у країні не вистачає фінансових ресурсів для їх належного забезпечення. Також Посли Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.

Загалом кількість українських біженців зі статусом тимчасового захисту в Європі до кінця січня 2023 року перевищила 4,95 млн людей. Німеччина прийняла чи не найбільшу кількість біженців з України внаслідок початку широкомасштабної війни – до 881,4 тисяч.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі