Антимонопольне відомство Німеччини (Bundeskartellamt) схвалило створення спільного підприємства Nord Stream 2 AG. Таке рішення регулятор прийняв 18 грудня, повідомили у відомстві у вівторок.
Зокрема регулятор дозволив п'яти європейським енергоконцернам - партнерам російського "Газпрому" - викупити пакети акцій компанії відповідно до своєї частки в проекті. Це німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.
Сама проектна компанія Nord Stream 2 AG була створена в швейцарському Цузі в липні поточного року 100%-ва компанія групи "Газпром". Первісне її назву було New European Pipeline AG.
Раніше повідомлялося також, що запит на схвалення створення СП був спрямований антимонопольного регулятора Польщі.
Примітно, що глава МЗС Польщі в інтерв'ю німецьким ЗМІ заявив про те, що Німеччина надто помітно захищає інтереси Росії в Євросоюзі, навіть більше, ніж країн-членів ЄС, таких, як Польща. Зокрема, незважаючи на висновки Єврокомісії щодо недоцільності реалізації "Північного потоку-2", Берлін намагається обійти рішення європейського відомства, переконуючи, що угоду укладено не між країнами, а між компаніями.
На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell. Запустити газопровід планується в 2019 році, і одночасно відмовитися від транзиту російського газу через територію України.
Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2".
Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.