Незважаючи на дії російських контрсанкцій країнам ЄС вдалося збільшити експорт на 5 відсотків, йдеться в звіт Єврокомісії через рік після введення Росією продовольчого ембарго.
"Через рік після введення контрсанкцій стало зрозуміло, що агропродовольственный сектор ЄС виявився напрочуд стійким", - йдеться в документі.
У повідомленні наголошується, що найбільш вразливі сектори в більшості регіонів змогли знайти альтернативні ринки.
"Основні успіхи були досягнуті завдяки підвищенню експорту в США, Китай, Швейцарію та ряд інших азіатських ринків, зокрема Гонконг, Південну Корею", - зазначили в Єврокомісії.
За даними ЄК, значно зріс експорт м'яса, м'ясної і молочної продукції, а ось виробництво фруктів і овочів, навпаки, впало на 10% і 12% відповідно, що не дивно, враховуючи обсяги, які раніше йшли на Росію.
Єврокомісія вважає успішними заходи, які були спрямовані на зниження втрат європейських фермерів. Крім того, ембарго дозволило Європі прискорити переговори з третіми країнами.
"Як приклад можна привести досягнуту на цьому тижні угоду з В'єтнамом", - зазначили в Єврокомісії.
Єврокомісія ухвалила формальне рішення продовжити до кінця червня 2016 року підтримку європейських виробників овочів і фруктів, які постраждали від дії російського ембарго.
Послее введення Заходом санкцій проти Росії, РФ заборонила м'ясо, рибу, сири, молоко з США та ЄС, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США і ЄС.
В доповіді Європейського банку реконструкції та розвитку після цього передбачили, що Росія постраждає більше за всіх від свого ж ембарго на європейські продукти, а для європейських країн ембарго буде мати досить обмежений і тимчасовий ефект.
4 серпня Росія заявила про намір розширити продуктову ембарго на нові країни: Україну, Чорногорію та Албанію, країни Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія), які приєдналися до санкцій проти РФ і Криму.