У Німеччині 17 грудня запрацював перший у країні плавучий термінал для зрідженого природного газу (ЗПГ), повідомляють EFE і Reuters.
"Це перший із п'яти ЗПГ-терміналів, які ми запланували як заміну російського газу. Це гарантує, що ми за жодних обставин не залишимося без поставок", - сказав канцлер ФРН Олаф Шольц.
Судновий регазифікаційний термінал Hoegh Esperanza потужністю 90 кілотон розташований у порту міста Вільгельмсхафена і в майбутньому зможе забезпечувати газом 50 тисяч домогосподарств на рік.
"Багато хто говорив, що цього року побудувати його буде неможливо. Коли ми працюємо разом, ми можемо робити все з великою швидкістю: це новий темп Німеччини", - заявив Шольц у той час, коли його обличчя обдував жорсткий зимовий вітер Північного моря.
Усього за п'ять місяців німці проклали 26 км трубопроводу, що з'єднує новий термінал з існуючими мережами. Німеччина сподівається, що до кінця наступного року вона матиме 30 мільярдів кубометрів імпортних потужностей.
Вторгнення Росії в Україну в лютому змусило Німеччину, яка десятиліттями отримувала російський газ трубопроводами, шукати альтернативні джерела енергії, як тільки вона вирішила, що не бажає допомагати фінансувати російську агресію.
Незважаючи на своє багатство і промислову міць, що випливає зі статусу найбільшої економіки Європи, Німеччина часто критикується за повільність у створенні інфраструктури через бюрократію.
Раніше ми писали про те, що Катар розширює домінування у сфері газу за рахунок Росії, від якої відвернулася Європа. Величезні можливості збуту відкрилися для Катару не лище у Європі, а й у Китаї. Із останнім підписано контракт на 27 років.