Нещодавні санкції США можуть суттєво порушити експорт енергоносіїв з Росії — оцінка МЕА

Поділитися
Нещодавні санкції США можуть суттєво порушити експорт енергоносіїв з Росії — оцінка МЕА © EPA-EFE/Ole Berg-Rusten
160 танкерів, що потрапили під нові американські санкції, торік перевозили понад 1,6 мільйона барелів на день нафти РФ.

Нещодавно оголошені санкції США можуть суттєво порушити експорт енергоносіїв з Росії, оскільки Штати внесли до “чорного списку” танкери, які перевозили понад п'яту частину морських нафтових потоків РФ, заявили в Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА), повідомляє Bloomberg.

160 танкерів, що потрапили під американські санкції, оголошені минулого тижня, в 2024 році перевозили понад 1,6 мільйона барелів на день російської нафти, що становить близько 22% морського експорту країни, згідно з новим звітом МЕА, опублікованим у середу, 15 січня. Наразі, однак, агентство зберегло прогноз щодо потоків нафти з РФ і буде оновлювати його “за розвитком ситуації”.

Попередні раунди санкцій проти тіньового флоту, який Росія використовує для транспортування своєї нафти, були “високоефективними, знизивши активність підсанкційних танкерів на 90%”, додали в МЕА.

Хоча нові санкції США вважаються серйозним кроком, їхній повний вплив на здатність Росії видобувати і транспортувати нафту досі неясний, додали в МЕА.

Наразі агентство прогнозує видобуток нафти в Росії цього року на рівні 9,4 мільйона барелів на день, порівняно з 9,3 мільйона минулого року. Торік у грудні країна видобувала 9,28 мільйона барелів на день, що на 300 тисяч барелів на день перевищує цільовий показник за угодою ОПЕК+, згідно з оцінками МЕА.

США запровадили свої найжорсткіші санкції проти російської нафтової галузі минулої п'ятниці, 10 січня, — перед тим, як президент Джо Байден залишить Білий дім і на зміну йому прийде Дональд Трамп. Окрім внесення до санкційного списку значної частини тіньового флоту РФ, Штати запровадили санкції і проти найбільших російських компаній у нафтовому секторі, таких як “Газпром нефть” и “Сургутнефтегаз”. У Росії вже заявили, що шукатимуть шляхи продовження поставок своєї нафти й мінімізації наслідків нового пакету обмежень.

Європа також повинна вдатися до жорсткіших заходів у боротьбі з російським тіньовим флотом. Про те, які методи може використати ЄС, у статті “Росія влаштувала нову війну й одержала неочікувану відповідь” розповідав Володимир Кравченко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі