Непродумані реформи породжують "проміжних переможців" – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Непродумані реформи породжують Закони 128 і 129 призведуть до неоднозначних результатів, упевнений експерт
Це означає, що такі реформи ніколи не будуть завершені, бо ряду зацікавлених осіб це не вигідно.

Економіка вчить, що прямі і, здавалося б, найбільш очевидні рішення у реальності часто виявляються не зовсім вірними. Особливо це актуально в сфері економічних реформ, пише у своєму матеріалі для DT.UA старший економіст CASE Україна, член Несторивськой групи Володимир Дубровський.

"Непродумані, не з того боку розпочаті реформи породжують "проміжних переможців" (як назвав їх Джоел Хеллман), які не дають їх закінчити, бо в їхніх інтересах - зберігати ситуацію "часткових реформ", яка часто гірша, ніж була початково.", – зазначає автор.

Йдеться про закони 128 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та 129, який з тими ж цілями змінює Податковий кодекс. На думку автора, обидва закони спрямовані проти ФОП і можуть погіршити ситуацію в економіці. Хоча, на перший погляд, ініціативи правильні.

"На перший погляд людини, яка не обізнана в темі, у цьому немає нічого особливо поганого. Адже справді частина ФОП торгує контрабандним товаром, оскільки може не підтверджувати його походження документально. А ще частину псевдофопів використовує середній бізнес, щоб уникнути податків через "дроблення". Чому б не закрити ці "схеми", якщо ми про них знаємо? Ну постраждають кількасот тисяч ні в чому не винних ФОП, але ж ліс рубають - тріски летять… Зате покінчимо з контрабандою. А то "доти, доки товар можна продати без документів, вона йтиме, хоч німців на митницю постав", як полюбляє казати один з лобістів такого рішення, втіленого в згаданих вище законах. Здавалося б, усе просто й логічно? Не поспішайте з висновками, простота буває оманливою і навіть гіршою за крадіжку. Як відомо, будь-яка складна проблема має хоча б одне хибне рішення, і це саме той випадок", – зазначає експерт.

10 вересня народні депутати проголосували за пакет законів про використання касових апаратів (РРО) у торгівлі - для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень на рік встановлюється перехідний період до 2021 року.

З 1 січня 2021 року Фопи на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов'язані використовувати РРО або ПРРО - ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб'єктів господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Детальніше про те, чому обрані урядом шляхи реформування економіки у сфері ФОП не зовсім вірні, чому закони 128 і 129 принесуть більше шкоди, аніж користі і чому особливого впливу на боротьбу з контрабандою та ухиленням від податків вони не нададуть, читайте у матеріалі Володимира Дубровського "Пастка фискалізаторів" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі