Неетичне поводження з боржниками: Нацбанк виявив, що правил поведінки для колекторів замало

Поділитися
Неетичне поводження з боржниками: Нацбанк виявив, що правил поведінки для колекторів замало
Під час підготовки додаткових вимог до колекторів Національний банк використав звернення споживачів, які повідомляли факти порушення їх прав та вимог українського законодавства.

Національний банк констатує, що правила етичної поведінки, які були встановлені для колекторів та мали регулювати "тональність" та інтенсивність їхнього спілкування з боржниками, на практиці не дають очікуваний результат. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, який пропонує до громадського обговорення додаткові вимоги правил поведінки колекторів.

"Національний банк розробив та пропонує до обговорення додаткові вимоги щодо взаємодії зі споживачами фінансових послуг та іншими особами під час врегулювання простроченої заборгованості. Йдеться про додаткові вимоги щодо етичної поведінки", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Національний банк, як установа, яка згідно із законом має здійснювати нагляд за додержанням правил щодо взаємодії колекторських компаній з боржниками, у разі виявлення негативної практики має встановлювати додаткові вимоги щодо етичної поведінки.

Під час підготовки додаткових вимог Національний банк використав звернення споживачів, які повідомляли факти порушення їх прав та вимог українського законодавства.

Так, наприклад, нові правила містять посилені вимоги щодо ідентифікації колекторської компанії, яка спілкуватиметься з боржником. Це має унеможливити збільшення кількості контактів з боржником або його поручителями через анонімні канали зв'язку. Обмеження щодо взаємодії не більше двох разів на добу зі споживачем фінансових послуг, іншою особою, близькою особою іншої особи застосовується окремо до кожної такої особи.

Колекторська компанія або особа, залучена до здійснення колекторської діяльності, не просто зобов’язані під час першої взаємодії попереджати близьких осіб боржника про їх право надати відмову від взаємодії, але також зоов'язані приймати таку відмову навіть в усній формі.

Законодавче обмеження щодо не більше 30 хвилин на добу автодозвону до боржника та пов'язаних з ним осіб пропонується розширити в сумі на всі телефони, з яких можуть здійснюватися такі дзвінки тощо.

"Мета документа – забезпечити відповідальне ставлення фінансових установ та колекторських компаній до всіх категорій споживачів фінансових послуг, а також запобігти порушенню", - наголошують в НБУ.

Обговорення вимог триватиме до 22 грудня 2021 року. Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проєкту Положення на електронну адресу: Consumer.Protection@bank.gov.ua.

Нагадаємо, у березні Верховна Рада ухвалила закон №4241 про врегулювання колекторської діяльності. Документ покликаний захистити українців від колекторів та забороняє колекторам погрожувати боржникам

14 липня в Україні розпочалася реєстрація колекторських компаній. До 13 серпня всі колекторські компанії (як зі статусом фінансової установи, так і без нього) повинні були подати в НБУ документи для реєстрації.

Детальніше про те, як спілкуватися з колекторами, та про відповідальність за кредит читайте в статті Олександра Камші "Мій чужий кредит" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі