НБУ шукає, в яку б надійну країну вивезти золотовалютні резерви?

Поділитися
© luxkharkov.com.ua
Арбузов найняв юристів шукати країну, в якій зможе спокійно розмістити золотовалютні резерви Нацбанку.

Національний банк України 7 грудня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «ЮФ «Спенсер і Кауфман» на послуги з проведення юридичної експертизи законодавства іноземних країн вартістю 1,49 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Згідно з конкурсною документацією, Нацбанк наймає юристів для аналізу законодавства Німеччини, Франції, Голландії, Швейцарії, Австрії, Австралії та Канади на предмет розміщення в цих країнах золотовалютних резервів НБУ. Юристи мають надати відповіді на наступні питання:

1. Чи існує у вищезазначених країнах правовий захист (гарантії) розміщених Національним банком України як центральним банком держави Україна іноземних активів, які входять до складу золотовалютного резерву, а саме: наявність імунітету від заходів по арешту, стягненню або будь-якому іншому виду примусового списання, блокування або вилучення активів Національного банку України за позовами (претензіями, іншими вимогами) кредиторів України (третіх осіб), кредиторів (третіх осіб) цих банківських установ, інших кредиторів (третіх осіб) в якості забезпечення позову або в процесі виконання судового або арбітражного рішення?

Пропонуємо розкрити питання, надавши відповідь з доданням відповідних підтверджуючих витягів з текстів міжнародних угод, кодексів, законів та інших нормативно-правових актів на підставі яких здійснюється аналіз, а також судової практики:

окремо по залишкам на кореспондентських рахунках іноземної валюти/монетарного золота, строкових депозитів в іноземній валюті/монетарному золоті, а також цінних паперів, які знаходяться на зберіганні в цих банках;

окремо по суб’єктах розміщення (у центральних (державних) банках, комерційних банках, депозитаріях (зберігачах), інших фінансових установах цих країн).

2. Які дії необхідно здійснити Національному банку України для того щоб скористатися зазначеними імунітетами?

3. Які дії Національного банку України можуть бути розцінені судовими органами цих країн та іншими органами, які виконують їхні функції, в якості прямої (опосередкованої) відмови Національного банку України від зазначених імунітетів?

4. У випадку накладення арешту або будь-якого іншого обтяження (списання, блокування, вилучення тощо) на залишки на кореспондентських рахунках іноземної валюти/монетарного золота, строкових депозитів в іноземній валюті/монетарному золоті, а також цінних паперів, які знаходяться на зберіганні в центральних (державних) банках, комерційних банках, депозитаріях (зберігачах), інших фінансових установах цих країн, якими є правові підстави, можливі шляхи вирішення та часові рамки зняття таких обмежень?

Відповіді на ці питання Нацбанк очікує отримати протягом 120 днів з моменту укладення договору з юридичною фірмою «Спенсер і Кауфман».

В листопаді золотовалютні резерви Нацбанку скоротились до $32,41 млрд. За станом на 31 серпня золотовалютні резерви України складали $38,19 млрд. В 2009 р. міжнародні золотовалютні резерви НБУ склали $26,5 млрд., в 2008 р. – $31,5 млрд.

Майже всі резери НБУ тримає в цінних паперах, номінованих в іноземній валюті, та в інвалюті на рахунках в зарубіжних банках. В золоті розміщено лише кілька відсотків від всієї суми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі