НБУ: Інфляція у вересні стала найвищою за останні 12 років

Поділитися
© ТСН
Показник вересневої інфляції був максимальним для цього місяця із 1998 року, повідомляється в «Експрес-оцінці інфляції» за вересень 2010 року, оприлюдненій на сайті Національного банку України.
Показник вересневої інфляції був максимальним для цього місяця із 1998 року, повідомляється в «Експрес-оцінці інфляції» за вересень 2010 року, оприлюдненій на сайті Національного банку України.НБУ відзначає, що різке зростання індексу споживчих цін (ІСЦ) у вересні на рівні 2,9% було викликане, серед іншого, зростанням цін на сирі продукти на 7,2% за місяць, що склало 2 п.п. внеску в ІСЦ. Прискорення базової інфляції, показник якої у вересні склав 1,5%, додало 0,8 в.п. до ІСЦ. «Максимальний (з 1998 року) для цього місяця приріст ІСЦ зумовив прискорення річної інфляції споживчих цін до 10,5% (7,4% - з початку року)», - констатує Нацбанк. Зростання цін на сирі продукти у вересні, перш за все, було зумовлено шоками на окремих товарних ринках. Основними факторами виступали різке зростання цін на світових продовольчих ринках і погіршення інфляційних очікувань економічних агентів. Внесок сезонного чинника у зростання цін на сирі продукти становив лише 0,2 п.п. Зміна небазової інфляції у вересні становила 4,5%, що склало 2,1 п.п. внеску у зміну ІСЦ. Зміцнення курсу євро в умовах відносної стабільності курсу гривні до долара США стало головним фактором послаблення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) гривні, що сприяло зростанню вузького базового ІСЦ на 0,5% (хоча в річному вимірі продовжилося його уповільнення до 3,6%) . Окрім того, зростання базової інфляції (до 1,5% у вересні, до 7,7% у річному вимірі) було викликано за рахунок підвищення цін на алкогольні та тютюнові вироби в результаті підняття акцизів, а також за рахунок зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки. Внесок цих двох факторів у зміну базового ІСЦ склав по 0,5 п.п. Під впливом низького зовнішнього попиту на продукцію металургії продовжилося уповільнення індексу цін виробників (ІЦВ) до 19,2% (у річному вимірі). Зростання ІЦВ у вересні на 0,1% було обумовлено, в основному, за рахунок зростання цін у харчовій промисловості. Нагадаємо, раніше в НБУ прогнозували інфляцію в Україні у 2010 році на рівні 10,5%, у 2011 році - 11,2% на тлі уповільнення темпів зростання ВВП. Уряд України, на відміну від НБУ, чекає зростання ВВП у 2010 році на рівні 3,7% при інфляції 13,1%, у 2011 році - 4,5% і 8,9%.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі