3
«Такі прецеденти вже є і Нацбанк збирає дані про несумлінних позичальників, активно бере участь в аналізі судової практики для її систематизації», - заявив глава НБУ.
- Найбільш злісні банківські боржники сидять у Верховній Раді
За інформацією глави НБУ, найближчим часом будуть прийняті законодавчі акти, що істотно зміцнюють кредиторів в їхніх правах. Так, на початку вересня ВР прийняла у першому читанні законопроект щодо питання виконання господарських зобов'язань, спрямований на додаткове регулювання питань щодо захисту прав кредиторів. Цей законопроект передбачає значне посилення прав і гарантій так званих забезпечених кредиторів в ході санації боржника.
Зокрема, передбачається зробити неможливим затягування суддівського провадження у справах про банкрутство, створення умов для повернення кредитодавцю коштів шляхом накладення арешту на майно позичальника одночасно з визнанням недійсним кредитного договору або договору забезпечення.
«Нас так само дуже турбує ситуація, що склалася в сфері виконавчого провадження. Вона бачиться вкрай незадовільною: за підсумками примусового продажу нерухомості, конфіскованої за рішенням суду, банки втрачають до 50% від вартості застави, в результаті чого банк залишається з непогашеним кредитом, а клієнт - з непогашеним боргом. Часті зміни законодавчої бази в цій сфері носять фрагментарний характер і суттєво не впливають на ситуацію», - заявив в інтерв'ю глава НБУ. !zn
Читайте також:
Українці заборгували банкам майже 190 мільярдів гривень
Позичальникам стане невигідно вимагати недійсності кредитного договору
Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості
Арбузов: За неправосудні рішення суддів треба притягати до відповідальності
Іноземних інвесторів відлякує від України безкарність недобросовісних позичальників