Успішне ухилення емітентів від виконання своїх кредитних зобов’язань відштовхує іноземних інвесторів від вітчизняного фондового та банківського ринку.
Таку думку висловила голова ради директорів групи компаній «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) Валерія Гонтарєва під час круглого столу «Інвестиційний клімат у фінансовому секторі: що перешкоджає притоку капіталу?», який 12 квітня організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».
На думку фінансиста, особливо кричущими в цьому контексті є приклади з «Союз-Віктаном» та «Караваном». Індикатором же незахищеності прав власності в країні Гонтарєва вважає ситуацію в Nemiroff, де мажоритарні акціонери мають проблеми з доступом до управління компанією, тоді як запобіжником проти цього для них не може стати навіть офіційна реєстрація на Кіпрі, де діє англійське право.
Заступник же голови правління «Ерсте-Банку» Світлана Черкай звернула увагу на те, що адекватний захист прав кредиторів – життєво важлива річ для України в умовах гострої глобальної конкуренції за капітал. Банкір серед іншого звернула увагу на те, що процедура стягнення майна надзвичайно складна та дорога.
Старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні Анжела Пригожина вважає, що на поточний момент індикатором інвестиційної привабливості фінансового сектору України є у т.ч. відтік інвестицій через скорочення портфелю зовнішніх запозичень банків. «Права кредиторів уже прогарантовані, але вони не працюють», - констатувала експерт. !zn
Читайте також: