НБУ зобов'язав банки України друкувати договори великим шрифтом

Поділитися
НБУ зобов'язав банки України друкувати договори великим шрифтом Фото: slovoidilo. ua
Текст договору повинен бути надрукований розміром не менше 11-ти друкованих пунктів.

Національний банк України (НБУ) встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги.

Постанова НБУ набула чинності з вівторка, 27 квітня, повідомляє пресслужба НБУ.

Йдеться про вимоги до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття і ведення поточного рахунку.

Згідно з новими правилами, банки будуть зобов'язані надавати в договорі повний опис послуги. Так в договорі вкладу (депозиту) потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії вкладу (депозиту) і т.п., а в договорі споживчого кредиту - перелік і вартість додаткових послуг, умови, при яких можлива зміна процентної ставки або інших платежів і т.п.

Весь текст договору повинен бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкованих пунктів.

Вимоги забороняють банкам включати в договори несумлінні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду. Банкам заборонять без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги і т.п.

"Головне завдання нових вимог - забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку і споживача, наслідки невиконання зобов'язань", - говориться в повідомленні НБУ.

Вимоги НБУ не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, в тому числі і на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору приєднання не може суперечити індивідуальної частини договору, до якої встановлені вимоги.

Раніше всі 10 членів комітету монетарної політики Нацбанку за підсумками засідання 14 квітня висловилися за підвищення облікової ставки на 1 п.п. - до 7,5% річних з метою.

Учасники засідання погодилися, що перевищила очікування прогнозна траєкторія інфляції, завищені інфляційні очікування, а також посилення інфляційних ризиків на горизонті монетарної політики вимагають рішучої реакції НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі